RBLipsk.pl
Bundesliga

„Zwycięstwo było zasłużone” – wypowiedzi po meczu z Augsburgiem

Julian Nagelsmann, Dani Olmo, Yussuf Poulsen i Willi Orban udzielili komentarzu po meczu z Augsburgiem.

Julian Nagelsmann 

„Zagraliśmy naprawdę dobrze przez 75. minut. Pod koniec wystąpił błąd w obronie, który sprawił, że mecz był napięty - to nie powinno się zdarzyć. Potem z powrotem wywarliśmy presję i wyszliśmy z trzema lub czterema świetnymi kontrami.  Bramka, którą straciliśmy, trochę mnie frustruje, ponieważ mieliśmy grę pod kontrolą. Zwycięstwo było zasłużone”.

„Dzisiejszy występ nie ma związku z wtorkowym meczem. Wiemy, że potrzebujemy najlepszego występu przeciwko Liverpoolowi. Przez długi czas dzisiaj byliśmy wyraźnie lepszą drużyną. Przed nami ogromne zadanie. To mecz, na który czekamy i na który zasłużyliśmy. Chcemy dać z siebie wszystko w „domowym” meczu z Budapeszcie i postawić się w dobrej pozycji przed rewanżem”.

Dani Olmo

„Jesteśmy zadowoleni z wygranej, pomimo napiętej końcówki. Graliśmy dobrze jako zespół i stworzyliśmy sobie wiele okazji w ciągu pełnych 90 minut. Oczywiście nie jest przyjemnym uczuciem zmarnowanie rzutu karnego, ale w drugim starałem się zrobić to lepiej. Przed nami wielki mecz. Liverpool to jedna z najlepszych drużyn w Europie, pokazali to w ostatnich latach. To nie będzie łatwe zadanie. Mamy kilka dni na odzyskanie sił, a potem chcemy wygrać w Budapeszcie”.

Yussuf Poulsen 

„Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Byliśmy znacznie lepszym zespołem i nie pozwoliliśmy im na nic. Pod koniec trochę zaniedbaliśmy grę i nasze podania nie były dokładne, a także straciliśmy głupią bramkę. To po prostu nie powinno się zdarzyć. Jednak najważniejsze jest to, że mamy trzy punkty”.

Willi Orban 

„Podsumowując 90 minut, jesteśmy zasłużonym zwycięzcami, ale pod koniec powinniśmy byli być bardziej skoncentrowani. Jednak ostatecznie zwycięstwo było zasłużone. Nasza gra w ataku była dziś dobra, co było kluczowe przeciwko kompaktowej drużynie Augsburga. Staraliśmy się zamknąć przestrzenie po stracie piłki i jak najszybciej ją odzyskać. Robiąc to, byliśmy w stanie wywierać presję na Augsburgu. Zrobiliśmy to naprawdę dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie”.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Zachorowania trenera Marscha i bramkarza Pétera Gulácsiego to był początek problemów covidowych w szeregach zespołu i sztabu RB Lipsk.

  • Aktualności
  • 0
Sport Bild: Olmo chce opuścić RB Lipsk

Sport Bild: Olmo chce opuścić RB Lipsk

Według źródeł na które powołuje się Sport Bild Dani Olmo chciałby opuścić RB Lipsk. Hiszpan widziałby swoją przyszłość w FC...

  • Transfery
  • 1
Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Angeliño, Amadou Haidara i Nordi Mukiele udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Borussią...

  • Bundesliga
  • 0
Marsch po meczu z Eintrachtem: „To prawdziwy wstyd”

Marsch po meczu z Eintrachtem: „To prawdziwy wstyd”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po zremisowanym 1:1 meczu z Eintrachtem Frankfurt.

  • Bundesliga
  • 1