RBLipsk.pl
Bundesliga

„Zespół pokazał swój charakter i dał z siebie wszystko” - wypowiedzi po meczu z Bayernem

Oliver Mintzlaff, Julian Nagelsmann, Marcel Sabitzer i Willi Orban udzielili komentarzu po meczu z Bayernem Monachium.

Oliver Mintzlaff

To nie było niezasłużone, że w pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 - ze względu na to, jak kliniczny jest Bayern i fakt, że był lepszym zespołem przez pierwsze 45 minut.

W drugiej połowie znacznie się poprawiliśmy i daliśmy z siebie wszystko. Z przebiegu gry mecz był na remis, ale musimy zaakceptować wynik. Niemniej jednak chcielibyśmy oczywiście zdobyć dzisiaj przynajmniej jeden punkt.

Naszym celem wciąż jest awans do Ligi Mistrzów i nadal możemy rozegrać najlepszy sezon w historii naszego klubu. Na tym się koncentrujemy w pozostałych siedmiu meczach.

Julian Nagelsmann

Myślę, że rozegraliśmy dobry mecz. Straciliśmy gola, którego nie powinniśmy byli stracić. Poza tym dobrze się broniliśmy.

W drugiej połowie zmusiliśmy Bayern do obrony i nie pozwoliliśmy mu na żadne okazje do ataku. Niestety zmarnowaliśmy cztery wielkie szanse. Leon Goretzka dał Bayernowi zwycięstwo. Na tym polegała dzisiaj różnica. Musimy nad tym popracować i być bardziej klinicznym w ostatniej tercji boiska.

Zespół pokazał swój mocny charakter i dał z siebie wszystko do końca. Musimy tak postępować w nadchodzących tygodniach, aby jak najlepiej wykorzystać dotychczasowy dobry sezon.

Marcel Sabitzer

Dzisiaj różnica była taka, że Bayern wykorzystał swoją szansę. Zagraliśmy dobrze i dominowaliśmy. Szczególnie dobrze zaczęliśmy drugą połowę. Musimy zaakceptować fakt, że nie wykorzystaliśmy dzisiaj swoich szans.

Willi Orban

W drugiej połowie zagraliśmy bardzo dobrze i jedyne, czego brakowało, to bramka. To oczywiscie sprawia, że porażka jest trudna do zaakceptowania. Brakowało nam skuteczności. Poza tym posiadaliśmy piłkę i mieliśmy przewagę. Jednak jeśli nie strzelimy bramek, nie możemy wygrać meczu. Teraz chcemy obronić drugiej miejsce w tabeli i nadal mamy duże szanse w DFB-Pokal.