RBLipsk.pl
Bundesliga

Żal straconych punktów z Herthą

Zawodnicy Juliana Nagelsmanna podejmowali dzisiaj rywali z Berlina, prowadzonych przez Bruno Labaddię.

W wyjściowym składzie znalazł się Patrik Schick, który zajął miejsce kontuzjowanego Poulsena. W pierwszej jedenastce zameldował się również Konrad Laimer, który w meczu z Mainz nabawił się kontuzji i jego występ był niepewny.

Na rozgrzewce Kevin Kampl zgłosił problemy mięśniowe, jego miejsce zajął Tyler Adams.

W 7. minucie Konrad Laimer oddał mocny strzał w stronę bramki Herthy, jednak nie zaskoczył nim bramkarza.

W 9. minucie Hertha zdobyła bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w bramce umieścił Marko Grujić. Chwilę po tym asystujący przy bramce Marvin Plattenhardt musiał opuścić boisko, a w jego miejsce pojawił się Maximilian Mittelstädt.

W 24. minucie odpowiedź Lipska. Również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Lukas Klostermann! Nkunku z 13. asystą w tym sezonie Bundesligi.

© RB Leipzig

W 33. minucie niepotrzebne podanie Gulácsiego do Sabitzera, które spowodowało niebezpieczną sytuację.

35. minuta przyniosła szarżę Konrada Laimera, po której został zatrzymany przed polem karnym. Piłka uderzona z rzutu wolnego przez Sabitzera odbiła się od jednego z obrońców Herthy i wyszła na rzut rożny.

W 39. minucie znowu było zagrożenie bramki Gulácsiego z rzutu rożnego, jednak strzał niecelny. Minutę później Halstenberg podał do Wernera, który za daleko wypuścił sobie piłkę i ją stracił. Minutę później po podaniu Lukebakio podał piłkę do Ibisevicia, który jednak przestrzelił.

W 42. minucie Nkunku zagrał dobrze w pole karne z rzutu wolnego, jednak bramkarz Herthy wybił piłkę.

W 44. minucie Dani Olmo próbował uruchomić prostopadłym podaniem Timo Wernera, jednak zagrał niecelnie.

W drugiej z doliczonych minut do pierwszej połowy Mittelstädt zagrał ręką i z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Marcel Halstenberg. Chwilę później otrzymał on żółtą kartkę. Oznacza to, że obrońca nie zagra w spotkaniu z 1. FC Köln.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga RBL w posiadaniu piłki, jednak na pewno nie przekładało się to na przewagę na boisku. Oba zespoły potrafiły stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwników.

49. minuta przyniosła akcję ofensywną Lipska, jednak Tyler Adams próbował centro–strzału i piłka wyszła poza boisko. Chwilę poźniej niecelnie uderzał na bramkę Lipska Mittelstädt.

Berlińczycy drugą połowę rozpoczęli z wysokim pressingiem i zawodnicy Labbadii przeszkadzali piłkarzom Lipska w kreowaniu akcji.

W 54. minucie miało miejsce kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego, Gulácsi wypiąstkował piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo.

Chwilę później Schick próbował strzału przewrotką po dograniu Wernera, jednak Czech uderzył zbyt lekko. Na ten strzał, niecelnie, próbował odpowiedzieć Vladimír Darida.

W 57. napomniany przez sędziego żółtą kartką Jordan Torunarigha. Nkunku próbował mocnego strzału z rzutu wolnego, jednak Francuz został zablokowany.

W 58. minucie na boisku pojawił się Lookman, zastępując Daniego Olmo.

W 63. minucie Marcel Halstenberg otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji musiał opuścić boisko.

Na boisku pojawia się Angeliño, zastępując Nkunku. Nkunku rozegrał solidne 66 minut.

W 68. minucie Patrik Schick uderzył na bramkę, Rune Jarstein złapał piłkę, po czym wypuścił ją z rąk i piłka wtoczyła się do bramki. 2:1.

71. minuta. Podwójna zmiana w zespole gości: Krzysztof Piątek za Vladimíra Daridę i Javairô Dilrosun za Dodiego Lukebakio.

W 73. minucie Cunha wykonał szarżę w pole karne RB Lipsk, groźna sytuacja, w której Brazylijczyk jednak faulował Angeliño.

Kilka minut później pod pole karne przeciwników ruszył Dayot Upamecano, podał do Adamsa, jednak Amerykanin dośrodkował niecelnie.

W 78. minucie obaj szkoleniowcy zdecydowali się wykonać podwójne zmiany. Labbadia posłał na boisko Jessica Ngankam (za Ibiševica) i Arne Maiera (za Skjelbreda). Julian Nagelsmann dał szansę Hannesowi Wolfowi, który zastąpił Timo Wernera. Natomiast defensywę wzmocnił Willi Orban, który wszedł za Schicka.

Matheus Cunha przedarł się w pole karne i był faulowany przez Ademolę Lookmana. Rzut karny w 82. minucie meczu na bramkę zamienił Krzysztof Piątek.

W ostatnich minutach meczu odbywał się festiwal straconych piłek. Zawodnicy z jednej i z drugiej strony mieli problemy z celnym dogrywaniem piłki.

W 92. minucie Cunha uderzył na bramkę, na posterunku bramkarz Lipska.

Przed końcowym gwizdkiem Matheus Cunha otrzymał jeszcze żółtą kartkę.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Zawodnicy Lipska mieli swoje szanse, jednak znowu był problem ze skutecznością. Mimo przewagi RB we wszystkich aspektach tego spotkania Hertha postawiła swoje warunki w tym meczu. Po czerwonej kartce dla Halstenberga Berlińczycy byli lepszym zespołem, który zepchnął Lipsk do defensywy.

Żal straconych punktów, jednak minimalnie odrobione straty do Borussii Dortmund, które nadal pozwalają myśleć o dogonieniu wicelidera.

Lipsk przyzwyczaił nas w tym sezonie do problemów z wygrywaniem meczów ze słabszymi rywalami, jak również meczów na własnym stadionie.

W poniedziałek o 20:30 zawodników Nagelsmanna czeka spotkanie z 1. FC Köln.