RBLipsk.pl
Transfery

Zainteresowanie Wernerem i Upamecano na rynku transferowym

Zainteresowanie Wernerem i Upamecano na rynku transferowym

Skutki gospodarcze kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa będą miały bardzo duży wpływ na rynek transferowy. „Najbliższe okno transferowe nie będzie przypominało tych z przeszłości.” – powiedział ostatnio Oliver Mintzlaff.

Kluby tracą wpływy z biletów, pieniądze z praw telewizyjnych i wielomilionowe kontrakty sponsorskie – przez to kluby wiele klubów będzie walczyło o przetrwanie i nie będą mieć obfitych budżetów transferowych.

Mundo Deportivo informuje, że FC Barcelona zrezygnowała ze starania się o Timo Wernera. Jak dotąd napastnik z Lipska był uważany za „drugi wybór” klubu z Katalonii.

Kolejnym zawodnikiem, którym interesowała się Barcelona był Dayot Upamecano, jednak 60 mln €, które trzeba zapłacić za filar defensywy z Lipska powoduje, że raczej Francuz nie będzie celem transferowym Barcy.

Katalończycy nadal chcą ściągnąć Neymara oraz priorytetem jest dla nich Lautaro Martínez. Inter Mediolan przy takim transferze upatruje Timo Wernera jako następcę Argentyńczyka.

Według doniesień Werner może w lato odejść za 50 mln €. RBL planował sprzedać również Upamecano, jednak nie wiadomo czy przy obecnej sytuacji uda się to zrobić. Francuz ma ważny kontrakt do 2021 roku i będzie mógł po następnym sezonie odejść za darmo.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły