RBLipsk.pl
Wywiad

Samardžić: „Moje serce zaczęło bić szybciej”

Lazar Samardžić w wywiadzie z klubowymi mediami wspomina swój debiut w barwach RB Lipsk, a także opowiada o pobycie w drużynie i celach, jakie sobie stawia.

Laki, jak otrzymałeś wiadomość, że w listopadowym meczu z Borussią Mönchengladbach będziesz debiutować?

Dowiedziałem się o tym tuż przed wyjazdem  na stadion. To sprawiło, że moje serce zaczęło bić szybciej. Z pewnością było widać, że jestem zdenerwowany przez pierwsze kilka minut, ale myślę, że szybko wszedłem do gry i ostatecznie solidnie zagrałem. Prawdopodobnie nawet lepiej radziłem sobie w obronie niż w ataku, co nie jest moją najmocniejszą stroną.

Jesteś Bykiem od września 2020 roku. Jak do tej pory odnalazłeś się w szkoleniu Juliana Nagelsmanna i jakie są Twoje kroki w rozwoju tutaj?

Na boisku panuje świetna atmosfera. Wszyscy pracują na boisku i poza nim, śmiejemy się i to nie tylko zawodnicy, ale także trenerzy. Hee-Chan Hwang jest moim zdaniem najzabawniejszym facetem w zespole.

Warunki tutaj są świetne. Trening Nagelsmanna jest bardzo złożony, a czasem wymagający psychicznie - ale to właśnie charakteryzuje go i jego pracę i dzięki temu odnosimy takie sukcesy. Wybrałem RB Lipsk, ponieważ tutaj mogę się najlepiej rozwijać.

Zdecydowanie stałem się tutaj o wiele silniejszy psychicznie. Muszę się poprawić fizycznie, tak, jak powiedział trener i cały czas nad tym pracuję.

Jakie są Twoje cele w RB Lipsk?

Chcę być stałym zawodnikiem w zespole. To jest priorytet. Ale oczywiście marzę o wielkich sukcesach z RB Lipsk i zdobyciu w pewnym momencie tytułu lub dwóch.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Oficjalnie: Lazar Samardžić przenosi się do Udinese Calcio

Oficjalnie: Lazar Samardžić przenosi się do Udinese Calcio

Lazar Samardžić nie jest już zawodnikiem RB Lipsk. 19-letni pomocnik przeniósł się do Udinese Calcio.

  • Transfery
  • 0
Nagelsmann: „Na koniec dnia liczy się wynik”

Nagelsmann: „Na koniec dnia liczy się wynik”

Przedstawiamy wypowiedzi Juliana Nagelsmanna, Williego Orbána, Angeliño i Lazara Samardžicia po wygranym 2:1 meczu z Arminią Bielefeld.

  • Bundesliga
  • 0
Samardžić: „Przeprowadzka była właściwym krokiem”

Samardžić: „Przeprowadzka była właściwym krokiem”

Lazar Samardžić to nowy zawodnik w zespole RB Lipsk. Młody talent przeniósł się do Lipska z Herthy BSC. Ostatnio zawodnik…

  • Aktualności
  • 0
Październik 2020: Piłkarze RB Lipsk powołani do reprezentacji

Październik 2020: Piłkarze RB Lipsk powołani do reprezentacji

15 zawodników RB Lipsk otrzymało powołania do reprezentacji zarówno dorosłych, jak i młodzieżowych na październikowe mecze.

  • Aktualności
  • 0