RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z VfL Wolfsburg: „Zwycięstwo dobrze wpływa na naszą pewność siebie”

Wypowiedzi po meczu z VfL Wolfsburg: „Zwycięstwo dobrze wpływa na naszą pewność siebie”
fot. © rbleipzig.com

Oliver Mintzlaff, Domenico Tedesco, Kevin Kampl, Willi Orbán i Tyler Adams udzielili komentarzu po wygranym 2:0 meczu z VfL Wolfsburg.

Oliver Mintzlaff

To był dla nas bardzo dobry miesiąc. Wygraliśmy wszystkie trzy mecze Bundesligi i awansowaliśmy do następnej rundy DFB-Pokal. Mimo pierwszej połowy sezonu nasze cele się nie zmieniły. Zrobimy wszystko, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów.

Domenico Tedesco

Chcieliśmy wcześniej zdobyć prowadzenie. Wolfsburg dawał z siebie wszystko, a my musieliśmy zachować cierpliwość. Wolfsburg to drużyna, przed którą ciężko się bronić. Są bardzo niebezpieczni w ostatniej, trzeciej tercji. Wolfsburg jest naprawdę dobrą drużyną i dzisiaj dobrze sobie radzili.

Z jednej strony cieszy nas, że mamy trochę więcej wolnego czasu, aby cieszyć się treningami, nie tylko tymi taktycznymi, ale i regeneracyjnymi. Możemy zabrać się do pracy bez meczów w tygodniu. Z drugiej strony jesteśmy w dobrej formie i nie byłoby najgorsze, gdybyśmy musieli rozgrywać mecze.

Kevin Kampl 

Wiedzieliśmy przed meczem, że to nie będzie spacer po parku. Wolfsburg ma kilku bardzo dobrych zawodników i grał dzisiaj dobrze. Byliśmy cierpliwi i strzeliliśmy bramki. Możemy być zadowoleni. Wolfsburg dobrze bronił, ale w drugiej połowie radziliśmy sobie lepiej. To była fizyczna gra, było wiele pojedynków i fauli.

Mamy teraz trochę czasu na trening. Naprawdę dobrze jest mieć te dwa tygodnie. Zwycięstwo dobrze wpływa na naszą pewność siebie. Strona, którą teraz pokazujemy, jest naszą prawdziwą stroną, ale nadal nie jesteśmy tam, gdzie chcemy. Mamy swoje cele i będziemy nadal nad nimi pracować.

Willi Orbán 

To było bardzo ważne, abyśmy byli dzisiaj cierpliwi. Nie była to łatwa murawa do gry. Obie strony łatwo traciły piłkę. To nie był nasz najlepszy mecz, ale widać było, że był to dziś ważny mecz dla obu drużyn.

Ważne jest, aby poprawiać wyniki. Oczywiście, że możemy grać lepiej. Najlepszą rzeczą, jaka może nam się przydarzyć, jest wygrywanie meczów, podczas gdy nadal nie jesteś w 100% usatysfakcjonowani. Teraz skupimy się na obszarach, które chcemy poprawić. Chcemy poprawić kilka aspektów naszej gry.

Tyler Adams 

Naszym celem na początku roku było wygrywanie meczów i stawanie się lepszym, jako zespół. Jestem bardzo dumny z zespołu, nie był to łatwy mecz, ale podjęliśmy walkę i wygraliśmy. 

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły