Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Wypowiedzi po meczu z VfL Bochum

Wypowiedzi po meczu z VfL Bochum
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Marcel Sabitzer i Yussuf Poulsen udzielili komentarzu po meczu z VfL Bochum.

Julian Nagelsmann 

„W pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów z otwarciem gry, więc Bochum miał jedną lub dwie dobre szanse. Mecz był nadal względnie otwarty. Mimo to na przerwę schodziliśmy z dwubramkową przewagą”.

„Po przerwie poszło nam lepiej, a zmiana Daniego Olmo dała nam dużo nowych opcji w ataku. Wynik był być może trochę za wysoki. Cieszymy się, że udało się awansować”.

„Laki Samardžić nie miał dziś tak dobrego dnia. Jest młodym zawodnikiem, więc występują wahania w jego występach. Dlatego musi podnieść głowę i dalej nad sobą pracować”.

„Hee-Chan Hwang spisał się dzisiaj bardzo dobrze - powinien był strzelić gola w 50. minucie. Ponieważ długi czas był nieobecny, musi krok po kroku wypracować sobie drogę do pierwszego składu”.

Marcel Sabitzer 

„Zrobiliśmy dobrą robotę w pierwszej połowie, ale ogólnie pozwoliliśmy im na za dużo. W przerwie zmieniliśmy kilka rzeczy i kontrolowaliśmy grę w drugiej połowie. Ostatecznie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Jednak Bochum grał dobrze i zawsze szukali odpowiedzi, więc był to dziś trudny mecz”. 

„Staramy się, aby nasza gra była spójna. Ale ponieważ gramy tak dużo meczów, nie zawsze jest to łatwe. Jednak na dłuższą metę radzimy sobie dobrze, mając zaledwie kilka słabych punktów. Musimy tak postępować. Przed nami trudniejsze mecze i na tym będziemy się koncentrować”.

Yussuf Poulsen 

„W ostatnich tygodniach czułem się naprawdę dobrze, ale nie grałem tak często, jakbym chciał. Dlatego byłem bardzo zadowolony, że mogłem dziś rozpocząć ten ważny mecz pucharowy i pomóc drużynie w zdobyciu dwóch bramek”.

„W pierwszej połowie Bochum sprawił nam pewne problemy - zwłaszcza w okresie przejściowym. W niektórych momentach byliśmy zbyt nieostrożni w obronie. W drugiej połowie byliśmy lepszą drużyną i na niewiele im pozwoliliśmy, więc było to zasłużone zwycięstwo. Cele, które założyliśmy, są dobrze wykonane”.

„Finał pucharu był jednym z najlepszych meczów w mojej dotychczasowej karierze. To było fantastyczne doświadczenie z 70 000 fanów na Olympiastadion. W tym roku prawdopodobnie odbędzie się to bez widzów, ale nadal damy z siebie wszystko, aby ponownie dotrzeć do Berlina”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły