RB Lipsk Polska

Wypowiedzi po meczu z TSG Hoffenheim

Julian Nagelsmann, Yussuf Poulsen, Willi Orban i Tyler Adams udzielili komentarzu po zremisowanym 0:0 meczu z TSG Hoffenheim.

Julian Nagelsmann

Zdecydowanie nie był to nasz najlepszy mecz. Mimo że nie stworzyliśmy wystarczająco dużo okazji do zdobycia bramki, byliśmy bardziej dominującą drużyną i w końcówce mieliśmy trochę pecha przy bramce Yussufa Poulsena. Mieliśmy kilka dobrych momentów i dwie lub trzy dobre sytuacje, których w pełni nie wykorzystaliśmy.

Ogólnie zabrakło agresywnych wejść w pole karne, przede wszystkim bez piłki. Dlatego nie udało nam się odnieść zwycięstwa.

Yussuf Poulsen

Jesteśmy rozczarowani, zwłaszcza po tym, jak myśleliśmy, że wygraliśmy mecz w ostatniej chwili. Bramka słusznie została nieuznana, ponieważ zdobyłem ją niezgodnie z przepisami. Trudno to znieść.

To nie był nasz najlepszy mecz. W ataku stworzyliśmy sobie za mało sytuacji. Dlatego wynik jest zrozumiały.

Willi Orban

Byliśmy bardziej wymagający, zwłaszcza w drugiej połowie i zdominowaliśmy mecz. Dlatego decyzja o nieuznaniu gola Yussiego była trudna do zaakceptowania.

Zasłużyliśmy dzisiaj na wygraną. Jednak w ostatniej tercji boiska nie byliśmy wystarczająco zdecydowani i nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Patrząc wstecz, to był decydujący czynnik.

Tyler Adams

Po meczu mam mieszane uczucia. Zwykle dominujemy u siebie i zazwyczaj mamy kontrolę nad meczem. Jednak Hoffenheim był zwarty w obronie i nie ułatwiał nam gry. Stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale nie udało się ich wykorzystać.

Skupiamy się teraz na Kolonii. Chcemy tam zdobyć trzy punkty.