RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z TSG 1899 Hoffenheim

Wypowiedzi po meczu z TSG 1899 Hoffenheim
fot. © twitter.com/RBLeipzig_EN

Reakcje Juliana Nagelsmanna, Yussufa Poulsena i Pétera Gulácsiego po wygranym 1:0 meczu z TSG 1899 Hoffenheim.

Julian Nagelsmann

„Mecze takie jak ten są ciężkie, ale musisz je wygrywać, żeby nadal być w czubie tabeli. Nie była to klasa światowa z naszej strony, ale trzy punkty są bardzo ważne. Stworzyliśmy sobie tą wygraną trochę przewagi nad czwartą drużyną w tabeli i możemy się bardziej skupić na własnych meczach”.

„W pierwszej połowie dobrze przechodziliśmy do ataku, ale mieliśmy problem z przeniesieniem piłki w okolice pola karnego. W przerwie zmieniliśmy podejście i wykonałem zmiany. Robiąc to miałem na uwadze kontrolowanie gry i wprowadzenie spokoju”.

„Akcja bramkowa była bardzo dobra, omawialiśmy takie rozegranie w trakcie przerwy. Po bramce nie było zbyt wiele okazji do wykorzystania. Péter Gulácsi uratował nas przed stratą gola na remis”.

„Justin uderzył się w łydkę, co uniemożliwiło mu swobodne bieganie. Dlatego zdjęliśmy go, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka kontuzji”.

Yussuf Poulsen

„Nie zagraliśmy dobrego meczu, ale jesteśmy zadowoleni z wygranej. Byliśmy dobrzy w obronie i stwarzaliśmy szanse w ataku”.

„Hoffenheim postawiło nam trudne warunki w pierwszej połowie i nie byliśmy w stanie ich złamać. To jest bardzo ważne zwycięstwo”.

„To był mecz rozstrzygnięty jednym golem i to my go zdobyliśmy. Jeśli chcemy być na szczycie pod koniec sezonu, to był jeden z meczów, które musimy wygrywać!”

Péter Gulácsi

„Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu i nie było to przyjemne spotkanie. Popełnialiśmy dużo błędów w wyprowadzaniu akcji i nie mieliśmy spokoju, który nas charakteryzuje. Dlatego gra była trochę gorączkowa i brakowało nam stworzonych szans”.

„Dla mnie najważniejsze jest to, żeby obrona zagrała dobrze i dzisiaj tak było. Chłopaki dobrze walczyli i pokazali świetną grę zespołową. Zespół Hoffenheim nie stworzył zbyt dużo szans. To był typowy mecz na 1:0 i kto zdobywa bramkę wygrywa”. 

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły