RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z SC Freiburg

Jesse Marsch, Emil Forsberg i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po zremisowanym 1:1 meczu z SC Freiburg.

Jesse Marsch

Nasz plan zadziałał lepiej w pierwszej połowie. Nie pozwalaliśmy na wiele okazji i mogliśmy strzelić drugiego gola. To mogło zdecydować o meczu. Po przerwie chciałem, abyśmy byli bardziej stabilni i mieli kontrolę nad grą. Nie mogliśmy tego zrobić, ponieważ Freiburg zareagował dobrze, zmienił ustawienie i to sprawiło nam problemy. To był średni występ z naszej strony i remis jest zasłużonym wynikiem.

Emil Forsberg

Przed meczem mówiliśmy, że musimy wygrać we Freiburgu. To zadziałało dobrze w pierwszej połowie. Freiburg dobrze zaczął drugą połowę, przez co mieliśmy mniejszą kontrolę nad grą. Na koniec punkt przyjmujemy z mieszanymi uczuciami. Bardzo chcieliśmy zwycięstwa i daliśmy z siebie wszystko. Mieliśmy odpowiednią mentalność. Piłka nożna to emocje, a gra przed kibicami zawsze daje dodatkowy impuls. Musimy znaleźć więcej rozwiązań i wykonać to, co przekazuje nam trener.

Péter Gulácsi

Freiburg to dobra drużyna. Mają szybkich zawodników po bokach, którzy wpadają w pole karne, co sprawia, że ciężko się przed nimi bronić. To dało im wyrównanie. Powinniśmy lepiej przechodzić do ataku, aby stworzyć szanse, które następnie musimy wykorzystać. Pomogłoby to nam w drugiej połowie. Wciąż nie jesteśmy wystarczająco konsekwentni. Musimy sie upewnić, że jesteśmy skupieni i kontrolujemy grę przez cały czas.