RBLipsk.pl
Liga Europy

Wypowiedzi po meczu z Rangers: „Ten gol był niesamowity”

Po wczorajszym meczu z Rangers FC głos zabrali Oliver Mintzlaff, Domenico Tedesco, Angeliño, Benjamin Henrics i Péter Gulácsi.

Oliver Mintzlaff

Jeżeli jesteś jedną nogą w finale, chcesz zdobyć trofeum. To będzie trudne zadanie w Glasgow, ale chcemy sobie zagwarantować miejsce w finale.

Cieszymy się z czystego konta i strzelonej bramki. To nie był wspaniały mecz w naszym wykonaniu, ale ciężko pracowaliśmy. Christopher Nkunku gra wspaniały sezon i nie mogę go krytykować, że nie podjął dzisiaj większego ryzyka. Bez niego nie byłoby nas w tym miejscu i nie bylibyśmy w tabeli Bundesligi na pozycji, która daje nam szansę na ponowną kwalifikację do Ligi Mistrzów.

Domenico Tedesco

Nawet mecz półfinału Ligi Europy nie musi być spektaklem. Żeby nim był musiałbym ustawić zawodników z czwórką z tyłu i zagrać bardziej ofensywnie żeby dać nam więcej miejsca na boisku. Jednak w drugiej połowie wypracowaliśmy sobie kilka dobrych okazji, ale w takim meczu nie masz zbyt wielu szans na zdobycie bramki.

Rangersi będą musieli atakować w drugim meczu, może nie od razu, ale będą musieli. Kevin Kampl będzie dla nas dostępny w tym meczu, a jest on bardzo ważnym elementem mojej taktyki i często to udowadnia.

Cieszę się również ze zwycięstwa Eintrachtu. Chcemy zagrać w finale, a jeżeli byłby to niemiecki finał – to jeszcze lepiej.

Angeliño

Wszyscy ciężko pracowali na to zwycięstwo. Trzymaliśmy grę i brakowało nam gola, ale w końcu się udało. Różnica jest mała i na pewno w Glasgow będzie trudniej. Zrobimy jednak wszystko żeby osiągnąć cel i dotrzeć do finału. Pozostajemy optymistami i możemy dotrzeć do finału.

Co do gola: po prostu uderzyłem na bramkę.

Benjamin Henrichs

Rangersi byli wymagający, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie zagraliśmy lepiej i stworzyliśmy szanse. Dziękujemy Angelowi za piękne uderzenie, które ustawia nas na dobrej pozycji na drugi mecz. Naszym celem jest finał i ciężko na to pracujemy na boisku.

Péter Gulácsi

Nasze szanse na awans nie zmieniły się od tego co było przed meczem – może jesteśmy minimalnie na lepszej pozycji. Jednak nadal musimy rozegrać 90 minut na wyjeździe i wynik jest sprawą otwartą. Ważne, że wygraliśmy 1:0. Gra w finale Ligi Europy byłaby wyjątkowym przeżyciem. Musimy być sprytni i przywieźć po następnym meczu awans do domu.

Angeliño na treningach strzela dużo goli z dystansu, teraz udało się w meczu. Ten gol był niesamowity.