RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z Freiburgiem

Wypowiedzi po meczu z Freiburgiem
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Markus Krösche, Emil Forsberg, Kevin Kampl i Alexander Sørloth udzielili komentarzu po wygranym 3:0 meczu z Freiburgiem.

Julian Nagelsmann 

Jestem bardzo zadowolony. Nie wygrywaliśmy tutaj zbyt często, ale udało nam się kontynuować to, co zaczęliśmy kilka tygodniu temu. Dlatego jestem bardzo zadowolony z wygranej, podobnie jak zespół. To bardzo trudne miejsce do gry. Freiburg bronił się naprawdę dobrze w pierwszej połowie i zmniejszył przestrzeń. W takiej sytuacji nie można stracić cierpliwości i pozostać stabilnym. Mimo dobrej obrony Freiburga udało się stworzyć dobre sytuacje, nawet jeśli nie były to największe szanse na bramkę, decydująca była pierwsza bramka - po tym mieliśmy więcej miejsca, a trzecia bramka była naprawdę dobrze rozegrana.

Pierwsze dwa gole należą do Kevina Kampla. Spisał się naprawdę dobrze w odbiorze piłki Brał udział w wielu dobrych zagraniach, był zawsze gotowy do podania i świetny ruch do ataku. To był po prostu bardzo dobry mecz Kevina Kampla.

Zespół był dziś w stanie naprawdę dobrze wyczuć, kiedy naciskać, a kiedy dać Freiburgowi trochę miejsca. Potrzebujesz tej równowagi i byłem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki to wdrożyli. Oczywiście cieszymy się, jesteśmy zadowoleni z 53 punktów, dzięki czemu udało nam się oddalić od drużyn w strefie Ligi Mistrzów.

Markus Krösche

Dziś spisaliśmy się naprawdę dobrze. Graliśmy z przeciwnikiem, który stał głęboko i strzeliliśmy trzy ładne gole. To był dojrzały występ. Byliśmy lepsi w każdym obszarze i zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Nawet po zdobyciu dwóch bramek nie cofnęliśmy się, raczej kontynuowaliśmy dobrą grę. Ostatnio gramy naprawdę dobry futbol i to pomimo napiętego terminarzu.

Chcemy nabrać rozpędu w Lidze Mistrzów, spróbować pokonać Liverpool i dostać się do ćwierćfinału.

Emil Forsberg 

To dla nas wspaniały dzień. Zagraliśmy wspaniały mecz i graliśmy przeciwko zespołowi, z którym trudno jest grać. Muszę pochwalić całą drużynę.

Strzeliliśmy trzy ładne gole. Jedyne, co się dla nas liczy, to zwycięstwo, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa na wyjeździe 3:0. Bawimy się boisku, mamy apetyt i ducha do walki, aby wygrywać mecze, nawet jeśli musimy czasem zachować cierpliwość, aby to zrobić. Staliśmy się drużyną, chcemy wygrywać w każdym meczu i po prostu gramy świetną piłkę.

Kevin Kampl 

Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu. Wiedzieliśmy, że czeka nas tutaj trudny mecz. Freiburg gra ciasno i zawsze jest agresywny. Byliśmy jednak świetni od samego początku i bardzo dobrze to kontynuowaliśmy w drugiej połowie. A zrobienie tego zaledwie trzy dni po ciężkim meczu w pucharze jest naprawdę imponujące. Byliśmy lepszą drużyną pod każdym względem. W tej chwili gramy z wielkim sercem i pasją. Jestem dumny, że mogę być częścią tego zespołu.

Najważniejsze jest czyste konto. Świetnie radzimy sobie w obronie. Wszystko zaczyna się od naszych napastników, którzy są zaangażowani na początku. To pomaga nam odzyskać piłkę wysoko i mieć krótką drogę do bramki. W tej chwili działa to dobrze. Chcemy to utrzymać i zdobyć jak najwięcej punktów.

Alexander Sørloth 

Po dzisiejszym zwycięstwie i występie z Gladbach czuję trochę mój ”przełom w Bundeslidze". Ale cały zespół był dzisiaj fantastyczny i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Trener motywuje nas przed każdym meczem i wychodzimy na każdy mecz w 100% skoncentrowani. Mimo że podoba nam się wygląd tabeli, po prostu patrzymy na siebie i podchodzimy do każdego kolejnego meczu. Jesteśmy świetną drużyną z fantastycznymi zawodnikami, ale mamy ciężko pracować i być skoncentrowanym, aby mieć szansę na zdobycie trofeum w tym sezonie.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły