RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z Eintrachtem Frankfurt

Julian Nagelsmann, Markus Krösche i Emil Forsberg udzielili komentarzu po zremisowanym 1:1 meczu z Eintrachtem Frankfurt.

Julian Nagelsmann

Jesteśmy sfrustrowani dzisiejszym wynikiem, ponieważ sposób, w jaki graliśmy, był wystarczająco dobry, aby wygrać mecz. Przede wszystkim podobało mi się to, jak graliśmy w pierwszych 20 minutach meczu. Powinniśmy byli w pierwszej połowie objąć prowadzenie, nawet dwoma bramkami.

Zbyt często podejmowaliśmy dziś błędne decyzje w trzeciej tercji boiska. Nie wykorzystaliśmy wystarczająco naszej dominacji. Przed ich golem nie broniliśmy dobrze i daliśmy Frankfurtowi za dużo miejsca, które wykorzystali. Potem gra była bardziej otwarta i nie byliśmy już tak dobrzy.

Markus Krösche

Trzy punkty byłyby zasłużone. Byliśmy bardziej aktywną drużyną z wyraźniejszymi szansami, ale Frankfurt walczył i ma dobrego bramkarza w osobie Kevina Trappa.

Szczególnie w ostatniej tercji byliśmy często zbyt niedokładni, zwłaszcza w pierwszej połowie. Dlatego zawsze ostatnia piłka nie była wystarczająco dobra, aby stworzyć sytuację do zdobycia bramki. W takich sytuacjach musimy być bardziej skoncentrowani. Ogólnie jednak rozegraliśmy dobry mecz i daliśmy z siebie wszystko.

Emil Forsberg

Zagraliśmy dobry mecz i stworzyliśmy wiele okazji do zdobycia bramki. Byliśmy również dobrzy w pojedynkach jeden na jeden, ale ostatecznie zbyt często decyzja nie była trafna. Brakowało nam dzisiaj ostatecznego uderzenia. Graliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie z Frankfurtu.

Niestety nasz dzisiejszy występ nie wystarczył na trzy punkty. Będziemy musieli to zostawić za sobą i w piątek ponownie zagrać z Arminią Bielefeld.

Mamy teraz cztery punkty straty do Bayernu, ale to nie ma dla nas znaczenia. Chcemy wygrać każdy z nadchodzących meczów, a potem zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi. Naszym celem jest ponowne zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów i jesteśmy na dobrej drodze, aby to osiągnąć.