RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z BVB: „W czwartek musimy być lepsi, aby zdobyć puchar”

Julian Nagelsmann, Péter Gulácsi i Lukas Klostermann udzielili komentarzu po przegranym 3:2 meczu z Borussią Dortmund.

Julian Nagelsmann

„Każda porażka jest frustrująca, zwłaszcza gdy przegrywasz, a potem wracasz do meczu. W okresie, w którym byliśmy na szczycie, straciliśmy trzeciego gola. To frustrujące i niepotrzebne. Przez całe 90 minut nie byliśmy dużo gorsi od Dortmundu”.

„Dortmund nie miał tyłu sytuacji w drugiej połowie, ale te, które mieli, były naprawdę niebezpieczne. Powinniśmy byli lepiej bronić przy bramkach - mogliśmy wyciągnąć więcej z meczu, gdybyśmy to zrobili. Dortmund był może trochę lepszy w trakcie meczu i wygrał. Ostatecznie to się liczy”.

„Mamy teraz wystarczająco dużo czasu do czwartku, aby przeanalizować nasze błędy. Jednak nie wszystko było dzisiaj złe. Możemy też omówić kilka pozytywnych rzeczy. Nie możemy się doczekać finału pucharu. To wyjątkowa okazja. W czwartek musimy być lepsi, aby zdobyć puchar”.

Péter Gulácsi

„Nie rozpoczęliśmy meczu zbyt dobrze, nie byliśmy wystarczająco aktywni w ataku i nie broniliśmy tak, jak chcieliśmy. Potem pod koniec połowy nieco się poprawiliśmy. Po rozpoczęciu drugiej połowy straciliśmy drugiego gola, ale nadal walczyliśmy i udało nam się wyrównać. Wtedy poczuliśmy, że jesteśmy rozpędzeni i Dortmund znów nas zranił. Musimy zostawić to za sobą i być pozytywnym w czwartek”.

„Czwartkowe zwycięstwo w pucharze byłoby niesamowite. Nie tylko dla mnie, ale dla kibiców, klubu, miasta. Naprawdę mam nadzieję, że w czwartek opuścimy Berlin jako zwycięzcy DFB-Pokal”.

Lukas Klostermann

„W drugiej połowie graliśmy dobrze i byliśmy zdeterminowani w naszej grze do przodu. Ostatecznie szczęście nie było dziś po naszej stronie, ale musimy podnieść głowę, ponieważ nasz następny mecz jest bardzo ważny”.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Marsch i Gulácsi z pozytywnymi wynikami testu na koronawirus!

Marsch i Gulácsi z pozytywnymi wynikami testu na koronawirus!

Jesse Marsch uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Szybki test Pétera Gulácsiego również dał pozytywny wynik.

  • Aktualności
  • 0
Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch, Willi Orban i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po przegranym 2:0 meczu z TSG 1899 Hoffenheim.

  • Bundesliga
  • 0
Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Angeliño, Amadou Haidara i Nordi Mukiele udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Borussią...

  • Bundesliga
  • 0
Borussia Dortmund pokonana pierwszy raz od czterech lat!

Borussia Dortmund pokonana pierwszy raz od czterech lat!

RB Lipsk ostatni raz zwyciężył w meczu z Borussią Dortmund 14 października 2017 roku. Dzisiaj, dzięki Christopherowi Nkunku i Yussufowi...

  • Bundesliga
  • 0