RB Lipsk Polska

Wypowiedzi po meczu z Borussią Dortmund

Wypowiedzi po meczu z Borussią Dortmund

Julian Nagelsmann, Willi Orban, Yussuf Poulsen i Tyler Adams udzielili komentarzy po przegranym 1:3 meczu z Borussią Dortmund. 

Julian Nagelsmann

„To był mecz dwóch różnych połówek. W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze i mieliśmy duże posiadanie piłki, ale brakowało nam szczęścia na połowie przeciwnika. Dużą szansę miał Tyler Adams. W takiej sytuacji musieliśmy strzelić bramkę. Borussia Dortmund weszła do gry od 35. minuty. Byliśmy lepszym zespołem w pierwszej połowie, ale brakowało nam wykończenia”.

„W drugiej połowie nie zrobiliśmy wielu rzeczy, które robiliśmy dobrze w pierwszej połowie. Dortmund wykorzystał moment, gdy straciliśmy posiadanie piłki i zdobyli bramki”.

„Przegraliśmy po 9 meczach bez porażki. To frustrujące, ponieważ było to przeciwko bezpośredniemu rywalowi. Chcieliśmy wygrać i stworzyć 9 punktową przewagę nad nimi. Patrząc na szanse, było to zasłużone zwycięstwo Dortmundu. Musimy iść dalej do przodu i skupić się na najbliższych meczach”.

„Alexander Sørloth strzelił pierwszego gola w Bundeslidze. Mam nadzieję, że jest to pierwszy krok zrobiony do przodu. Jednak jeśli chodzi o wynik, był to gol pocieszenia”.

Willi Orban

„W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze, mieliśmy dużo posiadania piłki i mecz pod kontrolą. Jednak wciąż nie byliśmy wystarczająco silni. Po przerwie straciliśmy agresję, a w takich meczach musisz ją utrzymać przez 90 minut, inaczej będzie ciężko, co widzieliśmy w drugiej połowie”.

„Oczywiście była to dzisiaj dla nas porażka, ale jako młody zespół musimy się na takich meczach uczyć i patrzeć w przyszłość. Musimy się skoncentrować na nadchodzących meczach. Nadal dobrze nam idzie i chcemy to kontynuować tak długo, jak to możliwe”.

Yussuf Poulsen 

„Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ chcieliśmy wyciągnąć z tego meczu więcej. Byliśmy silniejszym zespołem w pierwszej połowie. Powinniśmy byli to kontynuować po przerwie, ale nie mogliśmy. BVB w drugiej połowie byli znacznie lepsi w ataku i zasłużyli na zwycięstwo. Musimy to przyznać”.

Tyler Adams 

„To nie był łatwy mecz. Dortmund ma bardzo dużą jakość. Oczywiście byłoby wspaniale zdobyć trzy punkty, aby zwiększyć dystans między nami a naszymi bezpośrednimi rywalami. Musimy patrzeć w przyszłość”.

„Oczywiście miło było zobaczyć mojego przyjaciela Gio Reynę. Ale na boisku jesteśmy rywalami, przez co porażka boli jeszcze bardziej. Jestem zmotywowany, aby wygrać następny mecz!”

Komentarze: 1

Norbert

Trudno, trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski z tej porażki i walczyć dalej o ligowe punkty w tabeli. Obyśmy czym prędzej powrócili na kurs zwycięstw w pełnym, najmocniejszym składzie.