RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z Borussią Dortmund

Wypowiedzi po meczu z Borussią Dortmund

Julian Nagelsmann, Willi Orban, Yussuf Poulsen i Tyler Adams udzielili komentarzy po przegranym 1:3 meczu z Borussią Dortmund. 

Julian Nagelsmann

„To był mecz dwóch różnych połówek. W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze i mieliśmy duże posiadanie piłki, ale brakowało nam szczęścia na połowie przeciwnika. Dużą szansę miał Tyler Adams. W takiej sytuacji musieliśmy strzelić bramkę. Borussia Dortmund weszła do gry od 35. minuty. Byliśmy lepszym zespołem w pierwszej połowie, ale brakowało nam wykończenia”.

„W drugiej połowie nie zrobiliśmy wielu rzeczy, które robiliśmy dobrze w pierwszej połowie. Dortmund wykorzystał moment, gdy straciliśmy posiadanie piłki i zdobyli bramki”.

„Przegraliśmy po 9 meczach bez porażki. To frustrujące, ponieważ było to przeciwko bezpośredniemu rywalowi. Chcieliśmy wygrać i stworzyć 9 punktową przewagę nad nimi. Patrząc na szanse, było to zasłużone zwycięstwo Dortmundu. Musimy iść dalej do przodu i skupić się na najbliższych meczach”.

„Alexander Sørloth strzelił pierwszego gola w Bundeslidze. Mam nadzieję, że jest to pierwszy krok zrobiony do przodu. Jednak jeśli chodzi o wynik, był to gol pocieszenia”.

Willi Orban

„W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze, mieliśmy dużo posiadania piłki i mecz pod kontrolą. Jednak wciąż nie byliśmy wystarczająco silni. Po przerwie straciliśmy agresję, a w takich meczach musisz ją utrzymać przez 90 minut, inaczej będzie ciężko, co widzieliśmy w drugiej połowie”.

„Oczywiście była to dzisiaj dla nas porażka, ale jako młody zespół musimy się na takich meczach uczyć i patrzeć w przyszłość. Musimy się skoncentrować na nadchodzących meczach. Nadal dobrze nam idzie i chcemy to kontynuować tak długo, jak to możliwe”.

Yussuf Poulsen 

„Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ chcieliśmy wyciągnąć z tego meczu więcej. Byliśmy silniejszym zespołem w pierwszej połowie. Powinniśmy byli to kontynuować po przerwie, ale nie mogliśmy. BVB w drugiej połowie byli znacznie lepsi w ataku i zasłużyli na zwycięstwo. Musimy to przyznać”.

Tyler Adams 

„To nie był łatwy mecz. Dortmund ma bardzo dużą jakość. Oczywiście byłoby wspaniale zdobyć trzy punkty, aby zwiększyć dystans między nami a naszymi bezpośrednimi rywalami. Musimy patrzeć w przyszłość”.

„Oczywiście miło było zobaczyć mojego przyjaciela Gio Reynę. Ale na boisku jesteśmy rywalami, przez co porażka boli jeszcze bardziej. Jestem zmotywowany, aby wygrać następny mecz!”

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Norbert

Trudno, trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski z tej porażki i walczyć dalej o ligowe punkty w tabeli. Obyśmy czym prędzej powrócili na kurs zwycięstw w pełnym, najmocniejszym składzie.

Podobne artykuły