RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z Bayerem Leverkusen

Wypowiedzi po meczu z Bayerem Leverkusen
fot. © rbleipzig.com

Trener Julian Nagelsmann, Péter Gulácsi i Emil Forsberg wypowiedzieli się po zremisowanym 1:1 meczu z Bayerem Leverkusen.

Julian Nagelsmann

„To był bardzo ciekawy mecz, z dużym tempem i szansami dla obu drużyn. Oczywiście chcieliśmy wygrać - podobnie jak nasi przeciwnicy”.

„Jeśli spojrzeć na przebieg meczu, remis jest uczciwy. Zaczęliśmy naprawdę dobrze i zasłużenie objęliśmy prowadzenie, ale po wyrównaniu i zmianie Yussiego straciliśmy kontrolę nad meczem. Mieliśmy kilka trudnych sytuacji, z którymi musieliśmy się uporać i byliśmy wyraźnie zbyt głęboko ustawieni. Zajęło nam to dużo czasu, aby odzyskać nasz rytm”.

„W przerwie dokonaliśmy kilku zmian i po tym gra była bardziej wyrównana. Może nawet mieliśmy większe szanse na zdobycie bramki”.

„Alexander Sorloth to zawodnik, który wciąż nie nauczył się i przyzwyczaił do naszego stylu gry. Jednak ze względu na dużą ilość długich piłek chcieliśmy na boisku zawodnika, który jest silny w powietrzu”.

Péter Gulácsi

„Zaczęliśmy naprawdę dobrze i przejęliśmy kontrolę nad meczem, a prowadzenie było zasłużone. Potem straciliśmy bramkę i zmieniło się tempo gry. W drugiej części pierwszej połowy to Leverkusen było zdecydowanie lepszą drużyną”.

„Druga połowa była wyrównana. Punkt w tym meczu jest zasłużony. Oczywiście chcieliśmy więcej i mieliśmy dobre momenty, ale potrzebujemy większej skuteczności i spokoju przy piłce”.

„Nasza filozofia jest taka sama jak w zeszłym sezonie i mieliśmy dwa dobre mecze. Dzisiaj mogliśmy pokonać dobrego przeciwnika. Jak dotąd jest dobrze. Jeśli uda nam się wygrać w następny weekend, będzie to dobry początek sezonu”.

Emil Forsberg

„Mecz zaczęliśmy dobrze, a pierwsze 10-15 minut było naprawdę mocne. Potem jednak straciliśmy kontrolę nad meczem i nie mieliśmy zbyt dużego posiadania piłki. To nie był dobry występ z naszej strony”.

„Grały ze sobą dwie dobre drużyny, które lubią grać w piłkę. Jednak brakowało nam pomysłów i musieliśmy więcej pracować na boisku. Jeśli pozwolisz przeciwnikowi mieć piłkę za dużo, musisz więcej biegać i tak się męczysz”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły