Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu z Arminią Bielefeld: „To nie był dla nas łatwy sezon”

Wypowiedzi po meczu z Arminią Bielefeld: „To nie był dla nas łatwy sezon”
fot. © rbleipzig.com

Emil Forsberg i Willi Orbán udzielili komentarzu po zremisowanym 1:1 meczu z Arminią Bielefeld w ramach ostatniej kolejki Bundesligi, po którym RB Lipsk zapewnił sobie awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Emil Forsberg

To nie był dla nas łatwy sezon. Ciężko walczyliśmy przez ostatnie sześć miesięcy. Po przerwie zimowej zebraliśmy się w sobie, graliśmy świetną piłkę i pokazaliśmy naszą jakość i potencjał. Nasza dobra praca pozwoliła nam na grę w Lidze Mistrzów. Powinniśmy być z siebie dumni. 

Osiągnęliśmy wiele, ale zbliża się finał DFB-Pokal i nie możemy się tego doczekać. W ciągu tygodnia będziemy trenować i jesteśmy pełni motywacji. Dobrze się przygotujemy i damy z siebie wszystko, co mamy!

Willi Orbán 

Wiedzieliśmy, że potrzebujemy co najmniej remisu, aby zapewnić sobie awans do Ligi Mistrzów. Ostatnie minuty były gorączkowe, rzuciliśmy wszystko do przodu i osiągnęliśmy zasłużone, moim zdaniem, wyrównanie. Mieliśmy też okazję na zdobycie bramki w pierwszej połowie, ale Bielefeld miał fantastycznego bramkarza między słupkami.

Zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów po pierwszej połowie sezonu, jaką mieliśmy, jest wielkim osiągnięciem. Mimo, że w niektórych meczach nie graliśmy w pełni dobrze to na koniec liczy się to, że zagramy w Lidze Mistrzów. 

Wszyscy jesteśmy gotowi na finał DFB-Pokal. Zawodnicy, klub, kibice, cały region, po prostu wszyscy. Dzięki temu trofeum możemy napisać historię. Musimy dojść do naszego absolutnego limitu. Jeśli to zrobimy, możemy być tymi, którzy podniosą trofeum w sobotni wieczór.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły