Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Wypowiedzi po meczu z 1. FC Union Berlin: „To po prostu fantastyczne!”

Wypowiedzi po meczu z 1. FC Union Berlin: „To po prostu fantastyczne!”
fot. © rbleipzig.com

Domenico Tedesco, Emil Forsberg, Yussuf Poulsen, Péter Gulácsi i Konrad Laimer udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z 1. FC Union Berlin w ramach półfinału DFB-Pokal.

Domenico Tedesco

Po prostu obserwowałem jak chłopaki świętują. Niektórzy z nich wyglądają jak zupełnie inni ludzie! Ale jeśli wygrasz, zasługujesz na świętowanie.

Union mocno bronił przez pełne 90 minut, zawsze bardzo dużo biegają. Bardzo trudno przeciwko nim grać. Byliśmy zdenerwowani po pierwszej połowie. W drugiej połowie zagrać lepiej i wyjść na nią z czystymi głowami. Chłopcy zrobili to znakomicie. 

W sobotę mamy kolejny ważny mecz z Unionem, który też chcemy wygrać. Mamy mecze co dwa lub trzy dni i nie mogę patrzeć zbyt daleko w przyszłość.

Emil Forsberg

Mój gol w półfinale DFB-Pokal to nic nowego (śmiech). To po prostu niesamowicie wspaniałe uczucie. Wygrać mecz na oczach naszych kibiców, strzelić gola przed trybuną - nie da się tego opisać. Takie chwile są tym, o czym wszyscy marzyliśmy. 

Pokazaliśmy mentalność i pasję, a teraz jedziemy do Berlina po raz trzeci. Chcemy wreszcie wygrać puchar!

W ciągu ostatnich kilku miesięcy poczyniliśmy duże postępy. Atmosfera w drużynie jest świetna i chcemy sukcesu. Mamy dobry sezon. To chwilę, których się nie zapomina. 

Wygranie DFB-Pokal i Ligi Europy to nasze cele. W zespole mamy wysoką jakość. Dzięki naszej pasji i mentalności wszystko jest możliwe. 

Yussuf Poulsen 

To była prawdziwa walka pucharowa i udało nam się wywalczyć zwycięstwo w samej końcówce. Union też miał szansę, ale naciskaliśmy i zdobyliśmy bramkę. Teraz jesteśmy w finale i mówi się, że do trzech razy…

Péter Gulácsi 

To po prostu fantastyczne! To kolejna historia pucharowa, której nie można było napisać lepiej. Emil zawsze zdobywa bramki w półfinałach. Mecz i atmosfera była niesamowita! Teraz przed nami ostatni krok i chcemy wygrać puchar. 

Konrad Laimer 

Union to bardzo dobra drużyna, z którą ciężko jest grać. Zawsze grają blisko i utrudniają życie. Nie znaleźliśmy żadnych opcji w pierwszej połowie, ale w drugiej byliśmy lepsi. Dzisiejszy mecz był naprawdę trudnym wyzwaniem. To było naprawdę imponujące jak wygraliśmy mecz. Gramy w piłkę nożną dla takich momentów.

Freiburg nie jest w finale na darmo, a także jest w walce o Ligę Mistrzów. Mają naprawdę dobry zespół i dobrego trenera. Nie możemy się doczekać finału z kibicami, czego zabrakło w zeszłym roku. Nadszedł czas abyśmy zrobyli puchar.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły