RBLipsk.pl
Bundesliga

Wypowiedzi po meczu #RBLVfB: „Chcieliśmy pokazać reakcję po ostatnim meczu”

Wypowiedzi po meczu #RBLVfB: „Chcieliśmy pokazać reakcję po ostatnim meczu”
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Emil Forsberg, Péter Gulácsi i Kevin Kampl udzielili komentarzu po wygranym 2:0 meczu z VfB Stuttgart.

Julian Nagelsmann

„Oczywiście, trudno jest tworzyć fajerwerki, kiedy przeciwnik jest ustawiony tak głęboko. W pierwszej akcji po przerwie strzeliliśmy bardzo ładnego gola, ale był to mecz, w którym mogliśmy strzelić cztery lub pięć bramek. Myślę, że w końcu zasłużyliśmy na zwycięstwo. W piątek ważniejszy będzie wynik, dziś ważniejsze było to, że zagraliśmy dobry mecz”.

„Trenowaliśmy i rozmawialiśmy przed meczem o wykorzystaniu szans. Podczas treningu każdy zawodnik powinien być w stanie strzelać w sytuacjach takich jak w meczu. Dzisiaj mieliśmy jedenaście, dwanaście strzałów. Gregor Kobel zagrał świetny mecz i wykonał obrony, których nie każdy bramkarz potrafi”. 

„Zdjąłem Ibrahimę Konaté, ponieważ dostał żółtą kartkę. Dla mnie ryzyko, że stracimy przewagę zawodnika, którą mieliśmy, było zbyt duże. Nie chciałem więc ryzykować”.

Emil Forsberg

„Chcieliśmy pokazać reakcję po ostatnim meczu i dokładnie to zrobiliśmy. Oczywiście pomogła nam czerwona kartka. W przerwie planowaliśmy, żeby częściej posyłać dośrodkowania - to zadziałało przy pierwszym golu. Haidara strzelił naprawdę ładną bramkę”.

„Po przerwie zależało nam na szybkim zdobyciu bramki, aby mieć kontrolę nad meczem. Pracowaliśmy nad wykończeniem akcji. Bramki nie zawsze muszą być piękne. Ważne było, aby dziś zdobyć dwa i zbudować wiarę w siebie”.

„Dla mnie był to wyraźny rzut karny. Naprawdę chciałem sam wykonać rzut karny, ponieważ Gregor Kobel obronił mojego karnego w pierwszym meczu”.

Péter Gulácsi 

„Ostatnio straciliśmy kilka punktów, więc dzisiejsze zwycięstwo było ważne. Musieliśmy wygrać, aby zapewnić sobie drugie miejsce i awans do Ligi Mistrzów”.

„Utrzymanie 15 czystych kont w lidze to zasługa całej drużyny. Dziś nie był to łatwy mecz, ale byliśmy skupieni. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować w piątek w Bremie. Chcemy, aby tak pozostało i miejmy nadzieję, że dotrzemy do finału”.

Kevin Kampl

„Dzisiejsze zwycięstwo 2:0 to właściwy wynik i zasłużona wygrana. Znakomicie zaczęliśmy po przerwie i zastosowaliśmy w praktyce wszystko, o czym rozmawialiśmy podczas przerwy. Chcieliśmy więcej dośrodkowań i tak padła bramka. Po bramce nadal chcieliśmy naciskać na przeciwnika i nie zdejmować nogi z gazu”.

„Dzisiejszy mecz był ważny. Strata punktów postawiłaby nas w niewygodnej sytuacji w lidze. Nie chcieliśmy tego. Mamy fantastyczny sezon i byłoby szkoda nie nagrodzić się za włożony wysiłek. Dlatego dzisiejsze zwycięstwo było bardzo ważne i chłopcy spisali się po prostu dobrze”.

„Daje nam to dodatkową pewność, gdy patrzymy przed siebie na półfinał DFB-Pokal i możemy z pewnością podejść do meczu. Będziemy odważni i miejmy nadzieję, że w piątek awansujemy do finału!”

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz