RBLipsk.pl
Bundesliga

Wymęczone zwycięstwo z TSG 1899 Hoffenheim

Mecz z TSG 1899 Hoffenheim nie był zdecydowanie spotkaniem, które wszyscy chcieliśmy oglądać i raczej nie będziemy do niego wracać. Może jedynie po to, żeby zobaczyć świetną akcję Angeliño–Sabitzer–Poulsen.

Oba zespoły dobrze pracowały na boisku i przechodziły po odzyskaniu piłki do kontrataku, ale w pierwszej połowie nie było w tym zupełnie konkretów i ciekawych, groźnych akcji. Gra w tym meczu była dość płynna i skupiona przede wszystkim w środku pola. W pierwszej połowie Hoffenheim miało jedną groźną akcję kiedy po rzucie rożnym Kasim Adams uderzał na bramkę Gulácsiego.

W drugiej połowie Lipsk rozegrał akcję, w której Angeliño dorzucił piłkę w pole karne do Marcela Sabitzera, ten zgrał głową do Yussufa Poulsena i Duńczyk umieścił piłkę w bramce. Do końca spotkania Lipsk raczej nie dopuszczał do groźnych akcji gospodarzy tego meczu. Piłkarze Nagelsmanna dość umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki i mecz zakończył się ich zwycięstwem 1:0.

Najważniejsze są zdobyte trzy punkty, które nadal utrzymują Lipsk w bezpośrednim kontakcie z Bayerem i Bayernem.