RBLipsk.pl
Aktualności

Willi Orban z kontraktem do 2025 roku

Willi Orban z kontraktem do 2025 roku
fot. © rbleipzig.com

Willi Orban przedłużył kontrakt z RB Lipsk do 2025 roku.

„Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę kontynuować drogę z RB Lipsk. Odkąd przybyłem do klubu w 2015 roku, niesamowicie dużo rzeczy się wydarzyło w klubie, a jeszcze dużo przed nami. Nadal mamy dużo do osiągnięcia i chce pomóc drużynie w naszych celach.

Kilka dni temu zatrzymałem się na stadionie i wspaniale było zobaczyć jak Red Bull Arena przechodzi renowację. Chcę tu grać jak najwięcej meczów. Lipsk stał się moim drugim domem i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w 2025 roku będę w klubie 10 lat.

To wszystko mówi samo za siebie i o uznaniu, jakie otrzymuje od klubu, a przede wszystkim od naszych fanów. Dlatego mogliśmy uzgodnić, że zostanę w klubie po okresie mojej kariery zawodowej” - powiedział Willi Orban po podpisaniu nowej umowy.

„Willi odegrał bardzo ważną rolę w naszych dotychczasowych sukcesach, a w tym sezonie po raz kolejny pokazał, jak ważny jest dla naszego zespołu. Robi duże postępy na boisku i jest ważną częścią zespołu również w szatni. Willi dla RB Lipsk jest ważną postacią, z którą nasi kibice mogą się utożsamiać” - dodał Makrus Krösche.

Willi Orban jest piłkarzem RB Lipsk od 2015 roku. W tym czasie rozegrał w barwach Byków 189 meczów, w których zdobył 18 bramek, co czyni go najskuteczniejszym obrońcom w historii klubu.

Orban przebył z RB Lipsk drogę od 2. Bundesligi do półfinału Ligi Mistrzów, czy finału DFB-Pokal w sezonie 2018/19. Orban był także przez lata kapitanem zespołu.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły