Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Wywiad

Willi Orbán: „Musimy pokazać kto tu rządzi”

Willi Orbán: „Musimy pokazać kto tu rządzi”
fot. © rbleipzig.com

Willi Orbán jest jednym z liderów RB Lipsk oraz wrócił do zakładania opaski kapitańskiej kiedy na boisku nieobecny jest Marcel Sabitzer. W wywiadzie dla Kickera Willi Orbán mówi o…

…radzeniu sobie z porażką

Możesz w pełni wykorzystać każdy przegrany mecz. Może to dziwnie brzmi, ale tak jest. Obiektywnie przeanalizowaliśmy dlaczego nie osiągnęliśmy odpowiedniego poziomu w tym meczu. Ten początek sezonu w lidze nie był dobry, ale jesteśmy optymistami i wiemy, że możemy zagrać lepiej ze Stuttgartem.

…powodach porażki

Były to dwie kluczowe rzeczy. Po pierwsze, nie osiągnęliśmy odpowiedniej formy fizycznej. Po drugie, nie wykonywaliśmy optymalnie zadań taktycznych. Powinniśmy lepiej szukać przestrzeni i zapewnić lepsze podania, lepszy pierwszy kontakt z piłką, czy mniejsze przerwy i lepsze szukanie pozycji w ostatniej tercji boiska. 

…głosach, że piłkarze zlekceważyli Mainz

To bzdura. Nikt tutaj nie lekceważy przeciwników, to w końcu Bundesliga. Wszyscy zawodnicy, którzy wyszli na boisko to wytrawni profesjonaliści.

…strachu przed falstartem

Nie mam czegoś takiego. Może gdybyśmy wcześniej przegrali z Sandhausen to byłaby nałożona na nas presja. Jednak mecz ligowy nie był tak udany jak ten w pucharze. Nie jest to miłe, ale musimy wyciągnąć wnioski i wyeliminować niedoskonałości.

…VfB Stuttgart

VfB to elastyczna drużyna, która jest bardzo zwinna i odważna przy piłce. Są pewni siebie ze względu na dobry początek sezonu. Potrzebujemy konsekwencji w obronie, musimy grać prosto, a nasz język ciała powinien pokazywać kto rządzi na Red Bull Arena.

…różnicach pomiędzy Jesse Marschem a Julianem Nagelsmannem

Nie ma znaczących zmian, nie wyrzuciliśmy do kosza wszystkiego czego nauczyliśmy się w trakcie pracy Juliana Nagelsmanna w Lipsku – jeśli chodzi o budowanie akcji. Skupiamy się natomiast bardziej na pressingu i utrzymaniu gry.

…niejasnej sytuacji Marcela Sabitzera

To nie jest problem dla nas jako zespołu. Do końca okna transferowego pozostało jeszcze trochę czasu. Wtedy będzie jasne. Mamy szeroki skład, a szczególnie w linii pomocy konkurencja jest zacięta.

…trudnościach w utrzymaniu szerokiego składu

Najpóźniej gdy zaczną się „angielskie tygodnie” wszyscy dostaną swoją szansę na boisku. Jesse jest idealnym trenerem jeżeli chodzi o wzmacnianie ducha zespołu, a konkurencja o miejsce w składzie napędza wydajność każdego zawodnika.

Źródło: Kicker
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły