RBLipsk.pl
Transfery

Werner oddala się od Liverpoolu

Temat Timo Wernera i Liverpoolu jest już odgrzewany od kilku miesięcy, lecz w ostatnich dniach można zauważyć, że przenosiny się komplikują. Czy Niemiec pozostanie na kolejny sezon w barwach Byków?

Timo obecnie prowadzi znakomity sezon. W przedostatnim spotkaniu zanotował hat-trick i w klasyfikacji najlepszych strzelców w Bundeslidze zebrał już 24 bramki i tylko Robert Lewandowski zebrał więcej. Charakterystyka tego zawodnika wygląda bardzo bogato - szybki, silny i głodny bramek, w dodatku dosyć młody, bo 24-latek.  

Co ma nie wyjść? Czemu miałby jednak nie dołączyć do jednej z najlepszych drużyn w europie, prowadzonej przez jego rodaka. Tu musimy zagłębić się w sprawę finansów. Liverpool może nie mieć odłożonej sumy na Wernera, przez brak dochodów, spowodowanych przez pandemię koronawirusa. The Reds na jednym domowym meczu zarabia grubo ponad 3 miliony funtów, także można się domyśleć, że saldo klubowe musiało mocno ucierpieć.  

Klauzula Timo w kontrakcie wynosi 60 milionów euro i jest ważna do 15 czerwca. Na razie się nie zapowiada by aktywowali tą klauzulę, ale w grę wchodzi też opcja, że RB obniży kwotę wywoławczą. 

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły