RBLipsk.pl
Transfery

Werner gotowy na odejście z klubu

Werner gotowy na odejście z klubu

Saga z Timo ciągnie się już od kilku miesięcy, oczywiście nie bezpodstawnie, ponieważ forma Niemca w tym sezonie jest na najwyższym poziomie. To dzięki niemu głównie RB może bić się o mistrzostwo Niemiec. Ten sezon z pewnością zapamięta bardzo dobrze, walczy z Robertem Lewandowskim o króla strzelców Bundesligi, Lipsk przechodzi w fantastyczny sposób do ćwierćfinału Champions League i jest łączony z najlepszymi klubami na świecie. 

Dobrze o tym wiemy, że najbliżej zawodnikowi jest do Liverpoolu. Gdy usłyszał, że Jurgen Klopp chce go na Anfield, bardzo nakręcił się na dołączenie pod szeregi swojego rodaka. Oporu Lipsk nie może postawić, ponieważ Timo ma zapisaną klauzulę odstępnego o wartości 60 milionów funtów. Ta kwota nie odstrasza The Reds, nawet w okresie pandemii. 

Liverpool będzie chciał sfinalizować transfer jak najszybciej, ponieważ po 15 czerwca jego klauzula w kontrakcie wygasa i wtedy Lipsk będzie mógł podać swoją kwotę za niego. Wiadomo, że ona może podnieść się do zdecydowanie większych rozmiarów, więc nie wykluczone, że za jakiś czas zobaczymy Niemca składającego podpis obok Jurgena Kloppa. 

23-latek w obecnym sezonie zagrał w 36 spotkaniach, a strzelił w nich 26 bramek, oraz dołożył do tego 12 asyst. Kontrakt z naszym klubem wiąże go z do 30 czerwca 2023 roku.

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły