Aktualności

Ważne zwycięstwo z TSG 1899 Hoffenheim

Kolejny mecz na wyjeździe i kolejny lepszy mecz w wykonaniu piłkarzy RB Lipsk.

Zawodnicy TSG 1899 Hoffenheim mocno ruszyli do ataku od pierwszych chwil meczu.

Już w 6. minucie mogło być 1:0 dla Hoffenheim. Po faulu Pétera Gulácsiego Munis Dabbur wywalczył rzut karny. Jednak po długim oczekiwaniu na decyzję VAR okazało się, że jeden z zawodników gospodarzy zagrał wcześniej ręką.

Chwilę później (9. minuta gry) RB Lipsk odpowiedział swoją akcją i Dani Olmo strzałem z pola karnego po zagraniu Nordiego Mukiele zdobył bramkę na 1:0.

Dwie minuty później Olmo miał na koncie już dwie bramki, tym razem asystował mu Marcel Sabitzer. Według oficjalnych statystyk Bundesligi szansa na zdobycie gola w tej akcji wynosiła 7%.

W 26. minucie meczu ukarany żółtą kartką został Lukas Klostermann. 27. minuta to dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał Dabbura i uderzenie w poprzeczkę. Po raz kolejny zagotowało się w polu karnym Lipska.

Po faulu na Mukiele, w 33. minucie żółtą kartką ukarany Steven Zuber. Po 35 minutach gry Hoffenheim miało na koncie 9 strzałów na bramkę, ale żaden z tych strzałów nie był celny. W 38. minucie pierwszy celny strzał gospodarzy, ale Gulácsi obronił strzał.

© RB Leipzig

W 44. minucie Timo Werner wyszedł sam na sam z bramkarzem i… uderzył nad bramką. Była to idealna sytuacja na podwyższenie wyniku.

Dużo sytuacji w pierwszej połowie stworzyło sobie Hoffenheim, ale to Lipsk był bardziej efektywny.

Od początku drugiej połowy w Hoffenheim zmiany: Robert Skov wszedł za Stevena Zubera i Andrej Kramarić za Diadie Samassekou.

W 52. minucie Hoffenheim zbliżył się do pola karnego Lipska, ale Rudy uderzył za słabo, żeby zaskoczyć Gulácsiego. Minutę później Lipsk mógł zdobyć kolejną bramkę, ale Timo Werner był na spalonym.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy nie przyniosły więcej bardzo groźnych sytuacji, przeważającym zespołem był jednak Hoffenheim.

W 62. minucie boisko opuścił Konrad Laimer, a jego miejsce zajął Christopher Nkunku. W drużynie Hoffenheim Ihlas Bebou zastąpił Dabbura.

W 65. minucie okazję na trzecią bramkę miał Olmo, jednak uderzył obok słupka. Na tym etapie spotkania w strzałach było 17:7 dla gospodarzy.

W 68. minucie na placu gry zameldowali się: w RB Lipsk Ademola Lookman za Patrika Schicka i Tyler Adams za Kevina Kampla, w Hoffenheim Jacob Bruun Larsen za Christopha Baumgartnera. Chwilę później Stefan Posch próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale przestrzelił. Następna akcja przyniosła strzał Kramaricia, ale również on uderzył niecelnie.

Od początku drugiej połowy RB Lipsk raczej przysypiał i to zespół Hoffenheim prowadził grę. W 75. minucie ostry atak Nkunku, po którym dostał żółtą kartkę.

W 78. minucie, po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami na boisku pojawił się Ibrahima Konaté za Marcela Sabitzera. Daniego Olmo zastąpił Amadou Haidara. W 81. minucie Kevin Akpoguma wszedł za Dennisa Geigera.

W 83. minucie nastąpiło przebudzenie Lipska, Timo Werner uderzył na bramkę Baumanna, jednak bramkarz Hoffenheim obronił strzał. Minutę później swoją sytuację miał Lookman, ale jemu też nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Haidara pięknym strzałem próbował zaskoczyć formację obronną Hoffenheim, ale Baumann w drugiej połowie mocno pracował na dobrą notę i miano najlepszego zawodnika drużyny z Sinsheim.

W 90. minucie Hoffenheim uderzało z rzutu wolnego w mur, a następny mocny strzał obronił Gulácsi. Odpowiedzią Lipska był słupek po strzale Nkunku.

Pierwsza połowa pokazała siłę RB Lipsk i Hoffenheim nie miało za dużo do powiedzenia przez większą część tych 45 minut. Po drugiej połowie cieszy zachowanie czystego konta przez zawodników Juliana Nagelsmanna, drugie 45 minut zdecydowanie ze wskazaniem na TSG 1899 Hoffenheim, chociaż goście również mieli swoje niewykorzystane sytuacje.

Ważnym elementem zespołu z Lipska po raz kolejny był Kevin Kampl i razem z Laimerem wykonali świetną, może nie zawsze rzucającą się na pierwszy plan, pracę. Dani Olmo pokazał się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony, zdobywając dwie bramki.

Trzy zdobyte punkty pozwalają spokojniej myśleć o kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Następny mecz z Fortuna Düsseldorf już w środę, 17 czerwca o 20:30.