RBLipsk.pl
Bundesliga

„Trzy punkty są najważniejsze” – wypowiedzi po meczu z Borussią Mönchengladbach

Julian Nagelsmann, Alexander Sørloth, Yussuf Poulsen i Emil Forsberg udzielili komentarzu po wygranym 3:2 meczu z Borussią Mönchengladbach.

Julian Nagelsmann

Naprawdę zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym meczu. Oprócz dwóch sytuacji, które doprowadziły do straconych bramek, graliśmy naprawdę dobrze. Wytrzymaliśmy presję i mieliśmy po prostu trochę pecha pod bramką przeciwnika.

Chcieliśmy wygrać do samego końca. Naciskaliśmy na przeciwnika i wierzyliśmy. Musimy wykorzystać to zwycięstwo jako doładowanie.

Mam nadzieję, że to wydobędzie z chłopaków jeszcze więcej, zwłaszcza biorąc pod uwagę trudne mecze, które są przed nami, począwszy od Wolfsburga w pucharze. Te mecze mogą wywołać emocje do tego stopnia, że nie będę musiał motywować zespołu.

Alexander Sørloth

Trzy punkty są najważniejsze. Nie byliśmy zadowoleni z pierwszej połowy, a trener zażądał od nas więcej walki w drugiej połowie. Wyszliśmy i byliśmy dużo lepsi. Dobrze przesuwaliśmy się z piłką do przodu i byliśmy bardziej niebezpieczni pod bramką przeciwnika. Możemy być bardziej niż zadowoleni z trzech bramek i zwycięstwa.

Oczywiście jestem bardzo zadowolony z mojej bramki. Jako napastnik zawsze moim celem jest wpływanie na grę w ten sposób i to właśnie byłem w stanie zrobić.

Yussuf Poulsen

Słabą pierwszą połowę zostawiliśmy za sobą. To jest dokładnie to, co chcieliśmy zobaczyć po przegranej połowie. Pokazaliśmy reakcję,  odwróciliśmy wynik i zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Te trzy punkty były dziś najważniejsze. Kiedy grasz tak, jak my dzisiaj, to oczywiście zwiększa pewność zespołu. To nam pomoże w nadchodzących meczach.

Emil Forsberg

Znowu nasza mentalność i pasja były świetne. Wiele rzeczy zrobiliśmy dobrze. W pierwszej połowie straciliśmy niepotrzebne gole. W drugiej połowie byliśmy silni i zagraliśmy naprawdę dobrze, jeśli naprawdę czegoś chcesz za wszelką cenę, w końcu to osiągniesz. Tak było dzisiaj i udało nam się wygrać.