Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Felietony

TOP 5 najlepszych okazji kupionych przez RB

TOP 5 najlepszych okazji kupionych przez RB

Wiemy dobrze, że sieć skautingu drużyny z Lipska jest obecnie na znakomitym poziomie. RB umie wyhaczyć znakomite okazje, które później stają się hitami w zespole. Dzisiaj chcielibyśmy wam przedstawić, najlepszą piątkę zawodników wyłapanych za małe pieniądze. 

5. Willi Orban - 2 miliony euro

Trochę już nie widzieliśmy go na boiskach w Lipsku, a pamiętajmy, że opaska kapitańska wciąż należy do niego. Willi jest tutaj od sezonu 15/16 i od tego czasu zakochał się w naszym klubie. Aktualnie nie myśli o przeprowadzce do innego zespołu, ponieważ jest tutaj bardzo miło widziany, kibice darzą go wielkim szacunkiem. 

4. Emil Forsberg - 3,7 miliona euro

Nie ma osoby, która nie lubiłaby tego oto pana na Red Bull Arenie. Choć może jest jedynie rezerwowym w układance Juliana Nagelsmanna, to po wejściu na boisku potrafi zrobić różnice. Swój prawdziwy "prime" miał w sezonie 16/17 - wtedy właśnie RB wyprzedziło Borussie Dortmund i zdobyło wicemistrzostwo Niemiec. W tamtym okresie był najważniejszym elementem układanki Ralpha Hasenhüttla. 

3. Ibrahima Konaté - free

Aktualnie jest teraz w tle, przez pokaz swoich umiejętności Upamecano, ale trzeba przyznać, że Konate ma równie wysoki potencjał co Dayot. Ten sezon nie zapamięta zbyt dobrze, a to za sprawą swojej kontuzji, która wykluczyła go na dosyć długi czas. Za to dobry okres miał w poprzednim roku, zbierał dobre noty, a to Upamecano męczył się z kontuzją. 

2. Marcel Sabitzer - 2 miliony euro

Zawodnik, który jest porównywany do... Davida Beckhama. Oczywiście do umiejętności Anglika za swoich najlepszych lat, trochę mu brakuje, ale swoim stylem gry faktycznie może go przypominać. Nagelsmann przyznał, że jest bardzo ważny w zespole. Aktualnie gra najlepszy sezon w swojej karierze, poprzednie były solidne lub przeciętnie. 

1. Peter Gulacsi - 3 miliony euro

Jeden z najbardziej niedocenianych bramkarzy na świecie - tak z pewnością można go określić. Trzeba przyznać, że Węgier wykonuję świetną robotę w Lipsku. Niemieccy dziennikarze uważają, że jest to najlepszy bramkarz w całej lidze, a trzeba zauważyć, że Sommer, Neuer, czy Burki to również fantastyczni goalkeeperzy. Przez lata siedział na ławce w Liverpoolu. Był na listach życzeń klubów z 2 i 3 ligi angielskiej, ale na szczęście do przenosin nie doszło.  

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły