Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Bundesliga

„To było wymagające spotkanie” – komentarze po meczu z FC Augsburg

„To było wymagające spotkanie” – komentarze po meczu z FC Augsburg
fot. © rbleipzig.com

We wczorajszym meczu 4. kolejki Bundesligi RB Lipsk odniósł zwycięstwo 2:0 z FC Augsburg. Po meczu głos zabrali Julian Nagelsmann, Yussuf Poulsen, Angeliño i Benjamin Henrichs.

Julian Nagelsmann

„Byliśmy lepszym zespołem i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Najważniejsze jest zdobywanie punktów, a nie piękna gra. Musimy osiągać nasze cele. Każdy punkt jest cenny i cieszymy się ze zwycięstwa”.

„Nie jest łatwo grać z przeciwnikiem, który we własnej grze zależny jest od długich piłek i stałych fragmentów gry. Piłkarze Augsburga byli również bardzo pracowici. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i odpowiednio dostosować grę. W niektórych momentach mieliśmy zbyt wiele prostych strat i błędów. Ale zasłużenie wygraliśmy”.

© RB Leipzig

„Gol Yussiego był wyjątkowo piękny! Nie jest łatwe oddanie tak celnego strzału słabszą nogą”.

„Po Benjaminie było widać, że nie jest przyzwyczajony do gry na takiej pozycji i potrzebował trochę czasu, żeby się ograć. Podobało mi się jego zaangażowanie i siła w obronie. Był dzisiaj niesamowicie pracowity”.

Yussuf Poulsen

„Zawsze trudno jest stworzyć szanse w meczach z Augsburgiem. Mieliśmy możliwości, byliśmy lepszym zespołem i zasłużyliśmy na wygraną w tym meczu. Liczy się to, że gramy swoje. Mieliśmy spotkanie pod kontrolą”.

„Czułem się dobrze i świeżo. Jestem zadowolony z mojego trafienia. Wiedziałem, że to mój pierwszy kontakt z piłką, ale nie mogłem się zawahać”.

Angeliño

„To było wymagające spotkanie. Popełniłem parę błędów, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Najważniejsze jednak są trzy punkty”.

„Dani wiedział, że często wchodzę na długi słupek i rozmawialiśmy na ten temat w ciągu tygodnia. Tak powstała moja bramka i bardzo mnie to cieszy. Musimy nadal ciężko pracować”.

© RB Leipzig

Benjamin Henrichs

„Myślę, że to był przyzwoity mecz. Czasami mogliśmy zachować się lepiej. Musimy nad tym dalej pracować”.

„Zagrałem w końcu pełne 90 minut po raz pierwszy. Najważniejsze jest dla mnie być w formie meczowej, abym mógł pomagać drużynie. Jestem ustawiany na różnych pozycjach co jest męczące ale przyjemne”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły