RBLipsk.pl
Bundesliga

„To był wyrównany mecz” - wypowiedzi po meczu z Borussią Mönchengladbach

„To był wyrównany mecz” - wypowiedzi po meczu z Borussią Mönchengladbach
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Péter Gulácsi, Alexander Sørloth i Benjamin Henrichs wypowiedzieli się po przegranym 1:0 meczu z Borussią Mönchengladbach w ramach 6. kolejki Bundesligi.

Julian Nagelsmann

„Obie drużyny były bardziej ostrożne niż zwykle. W pierwszej połowie byliśmy głębiej niż planowaliśmy, ale broniliśmy się całkiem dobrze i nie pozwoliliśmy na żadne wyraźnie szanse. Mecz był na remis, ale niestety przegraliśmy. Drużyna, która strzeli pierwszego gola ma zawsze lepszą sytuację w takim meczu jak ten, a dzisiaj był to Gladbach. Patrząc na statystyki, byliśmy lepszym zespołem”.

„W pierwszych 15 minutach drugiej połowy nie byliśmy wystarczająco zorganizowani. Potem nałożyliśmy na nich dużą presję i mieliśmy kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. Marcel Sabitzer miał świetną okazję, ale niestety nie zakończyła się ona bramką”.

„Ogólnie rzecz biorąc, nie wywarliśmy wystarczającej presji na przeciwnika w ciągu 90 minut i zbyt często traciliśmy posiadanie piłki przez zbyt wiele długich piłek. Ale są gorsze rzeczy niż przegrana z Gladbach. To dobry zespół, z dobrym trenerem i dobrym stylem gry. Musimy patrzeć w przyszłość i nie możemy się doczekać spotkania z PSG u siebie w środę”.

Péter Gulácsi

„To był wyrównany mecz i nie było dużej różnicy między oboma zespołami. Po obu stronach nie było zbyt wielu wyraźnych szans. Obu zespołom brakowało odrobiny skupienia”.

„Jeden gol zaważył dzisiaj na naszej porażce. Po stracie bramki próbowaliśmy zdobyć wyrównującego gola, ale brakowało ostatniego podania. Borussia też jest naprawdę dobrą drużyną. To był ciężki mecz, ale liczyliśmy na więcej”.

Alexander Sørloth

„Generalnie zagraliśmy dobrze. Musimy być lepsi i skuteczniejsi pod bramką przeciwnika, stwarzać większe okazje. To tylko małe rzeczy, nad którymi musimy popracować. Porażki nie są miłe, ale się zdarzają. Wyciągniemy z tego wnioski i wrócimy silniejsi”.

Benjamin Henrichs

„W ostatnich 30 minutach kładliśmy większy nacisk na przeciwnika i walczyliśmy o wyrównanie. Gladbach jednak bronił się dobrze. Wykorzystali swoją szansę i wygrali mecz”. 

„Nie mamy zbyt wiele czasu, żeby myśleć o dzisiejszym meczu, ponieważ czeka nas w środę mecz z PSG. Zrobiliśmy krótką analizę, a teraz patrzymy w przyszłość. Oczywiście jako nowemu zawodnikowi nie jest łatwo szybko nauczyć się stylu gry, a na ten moment nie mamy zbyt dużo czasu na trening. W związku z tym musimy się zmieniać, aby dobrze zarządzać obciążeniem”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły