RBLipsk.pl
DFB-Pokal

„To był mocny koniec roku” - komentarze po meczu z FC Augsburg

„To był mocny koniec roku” - komentarze po meczu z FC Augsburg
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Yussuf Poulsen i Willi Orbán wypowiedzieli się po wygranym 3:0 meczu z Augsburgiem.

Julian Nagelsmann

„Nie byłem zaskoczony, że zespół dzisiaj zrobił wszystko, wiem, że mają to w sobie. Mentalność, którą pokazywali przez ostatnie 6 miesięcy jest ogromna. Jakość i styl naszej gry były bardzo imponujące. 3 gole były wystarczające i był to mocny koniec roku w wykonaniu drużyny”.

„To był trudny rok dla wszystkich. Cieszymy się, że możemy nadal wykonywać swoją pracę i grać w piłkę nożną. Mamy nadzieję, że możemy przynieść trochę radości tym, którzy oglądają mecze w telewizji. Wiemy, że wiele osób walczy w tych trudnych czasach i możemy uważać się za bardzo szczęśliwych”.

Yussuf Poulsen

„To był nasz najlepszy występ przez całe 90 minut. Nie wykorzystaliśmy wszystkich naszych szans, ale się nie poddaliśmy i ostatecznie zasłużenie wygraliśmy 3:0”.

„Zagraliśmy naprawdę dobrą piłkę w drugiej połowie roku i nadal jesteśmy w grze we wszystkich trzech rozgrywkach. Wielkie brawa dla zespołu za to!”

„Wróciłem myślami do mojego gola przeciwko Augsburgowi w lidze przed dzisiejszym meczem. To mógł być najlepszy gol, jaki kiedykolwiek strzeliłem. Dzisiejszy dzień nie był spektakularny, ale był ważny”.

Willi Orbán

„Nie było łatwo dać z siebie wszystkiego po intensywnych meczach i intensywnym roku. Jednak od pierwszej minuty graliśmy dobrze. Zdominowaliśmy przeciwnika, mieliśmy posiadanie piłki, to było zasłużone zwycięstwo”.

„W tej chwili drużyna gra dobrze w obronie. Jesteśmy zadowoleni z czystych kont i są one dobrą podstawą do udanych wyników i udanego sezonu”.

„Pomimo dużej liczby meczów, jesteśmy dobrze przygotowani mentalnie - kiedy terminarz jest tak napięty, naprawdę ważne jest, aby pozostać zmotywowanym i głodnym zwycięstw. Wszyscy jestesmy tegk świadomi. Nasze cele są jasne i właśnie do nich dążymy”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły