RBLipsk.pl
Aktualności

Tedesco przed meczem z VfL Wolfsburg: „Nie możemy lekceważyć przeciwnika”

Tedesco przed meczem z VfL Wolfsburg: „Nie możemy lekceważyć przeciwnika”
fot. © rbleipzig.com

Domenico Tedesco wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z VfL Wolfsburg, który odbędzie się w niedzielę (23.01) o 15:30.

Domenico Tedesco o…

…VfL Wolfsburg

Oceniam styl gry i skład drużyny. Staram się ignorować resztę. Staramy się obserwować, oceniać neutralnie i nie przeceniać wyników. Patrząc na skład nie można ich lekceważyć. Zawodnicy znają ligę, mają świetnych piłkarzy na wszystkich pozycjach.

…kontroli obciążenia zawodników

Oczywiście mam ochotę obciążać graczy, ale nie decyduję o tym sam. Rozmawiamy z zawodnikami i próbujemy się dowiedzieć jak reagują na obciążenia treningowe. Żaden trener czy lekarz nie może decydować za zawodnika, więc decyzje podejmujemy wspólnie. Niezależnie od tego w niedzielę wyjdziemy najlepszym składem.

…stanie rozwoju zespołu

Status kontuzjowanych piłkarzy jest znany, a nasze przygotowania musimy planować niezależnie od przeciwnika. Dla przykładu: Dani Olmo nie był na boisku od dawna i ma niewielkie przeszkolenie w zakresie taktyki. Wciąż jesteśmy daleko od tego gdzie chcemy być. Mamy jednak wszystko, żeby dobrze grać.

…wypożyczeniu Wosza do Hallescher FC

Myślę, że to będzie dla niego pozytywne. W sztabie trenerskim jesteśmy zawsze szczerzy. Rozmawialiśmy z nim w tym tygodniu i musiał zrozumieć nasz punkt widzenia. Potrzebuje zdobywać doświadczenie meczowe, a w klubie mamy dobrze obsadzoną jego pozycję. Miał możliwość wypożyczenia i nie chcieliśmy hamować jego rozwoju. W jego wieku musisz regularnie grać.

…Florianie Kohfeldtcie

Nie mogę powiedzieć o nim zbyt dużo ponieważ obserwuję graczy, a nie trenera.

…śmierci legendy NRD, Hansa-Jürgena „Dixie” Dörnera

Dowiedziałem się o jego śmierci wieczorem, po treningu. Jak śledziłeś piłkę nożną w latach 90 to musiałeś znać jego nazwisko. Wiem jak ważny był dla regionu a zwłaszcza dla Dynama Drezno.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły