RBLipsk.pl
Bundesliga

Tedesco przed meczem z Bayernem: „Chcemy rozegrać dobry mecz”

Tedesco przed meczem z Bayernem: „Chcemy rozegrać dobry mecz”
fot. © rbleipzig.com

Przed meczem z Bayernem Domenico Tedesco wziął udział w konferencji prasowej.

Domenico Tedesco o…

…roli „underdoga” w meczu z Bayernem

Nie jest to dla nas „mecz bonusowy”. Oznaczałoby to, że akceptujemy przegraną. Zamiast tego chcemy rozegrać dobry mecz. Chcemy przeciwstawić się Bayernowi i dać z siebie wszystko co mamy. To absolutne minimum. Mówiąc najprościej, wchodzimy do gry, aby odnieść sukces.

…Julianie Nagelsmannie

Minęło kilka lat od naszego wspólnego kursu i od tego czasu wiele się wydarzyło, nie tylko dla Juliana, ale także dla mnie. Czym innym jest dobrze znać trenera drużyny przeciwnej i mieć rozsądny pomysł na to, jak lubią ustawiać się taktycznie. Czym innym jest bronić lub wykorzystywać swój system w ataku. Poszło mu bardzo dobrze, nie tylko w Bayernie, ale także w Hoffenheim i Lipsku. Po prostu w Bayernie kontynuuje swoją historię sukcesu.

…stylu gry polegającym na posiadaniu piłki

Chcielibyśmy mieć więcej niż 50% posiadania piłki, ale kiedy grasz z Bayernem, myślę, że musisz dobrze opanować każdy aspekt swojej gry. Istnieje wiele różnych sposobów na postawienie się przeciwko Bayernowi. Możesz ustawić się głęboko i skupić wyłącznie na grze w defensywie lub możesz spróbować mieć dużo posiadania. Na koniec dnia ważny jest dobry występ w każdym aspekcie. Absolutnie chcemy również wprowadzić na boisko nasz preferowany styl gry.

…obecności kibiców na boisku

Fani są ważni. Bez nich ta praca po prostu nie jest zabawna. Mówię to jako główny trener, ale także jako fan piłki nożnej. Oglądałem wczoraj derby Glasgow. Cały stadion wybuchł po strzeleniu gola, to było niesamowite. Taka obecność kibiców musi być naszym celem. Jeśli wszyscy tego chcą, istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć. Mam nadzieję, że w pewnym momencie dotrzemy do etapu.

…przegranych meczach z Bayernem

Grałem z Bayernem cztery razy w Schalke i cztery razy przegraliśmy. Nie chodziło tylko o porażki, każdy mecz był inny. Kiedy grasz z Bayernem to zawsze jest to wielki mecz na który czekasz. Bundesliga jest świetną ligą, ale takie mecze są wyjątkowe. To daje prawdziwy impuls.

…słabych stronach przeciwnika

Każdy przeciwnik ma jakieś słabe strony. Mówimy tu jednak o niuansach i nie ma sensu poruszać tematu słabości Bayernu.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły