RBLipsk.pl
Liga Europy

Tedesco przed meczem z Atalantą: „To byłoby wielkie osiągnięcie”

Tedesco przed meczem z Atalantą: „To byłoby wielkie osiągnięcie”
fot. © rbleipzig.com

Domenico Tedesco i Péter Gulácsi wzięli udział w konferencji prasowej przed meczem z Atalantą.

Domenico Tedesco na temat…

…meczu z włoskim zespołem

Naprawdę nie mogę się doczekać starcia z czołowym włoskim zespołem. Oczywiście rozmawiałem z moimi przyjaciółmi i rodziną we Włoszech. Jest to ćwierćfinał Ligi Europy dla RB Lipsk. To naprawdę bardzo ważny mecz dla klubu. Jesteśmy jedną z ośmiu najlepszych drużyn w tych rozgrywkach i mamy szansę dostać się do finałowej czwórki. To byłoby wielkie osiągnięcie dla zawodników i klubu.

…imponujących statystyk Atalanty

Statystyki to jedna strona, ale są również nagrania meczowe i zwykle to na nich się koncentrujemy patrząc później czy mają przełożenie na statystyki. To może nam pomóc w przygotowaniu się do meczu.

…planu gry

Ważne jest, abyśmy nie tracili cierpliwości. Musimy czekać na odpowiednie momenty do ataku i podejmować właściwe decyzje. Dotyczy to również gry w obronie.

Atalanta jest naprawdę silna na wyjeździe. W ostatniej rundzie dwukrotnie pokonali Bayer Leverkusen, który jest czołową drużyną Bundesligi. Z drugiej strony pokazaliśmy przeciwko Realowi Sociedad, że potrafimy wygrywać na wyjeździe.

…kontuzji w zespole Atalanty

Atalanta miała w tym sezonie problemy z kontuzjami. Długotrwała nieobecność ulubieńca kibiców, Josipa Iličicia była gorzką pigułką do przełknięcia. Mimo to wciąż mają bardzo dobry zespół. Wiemy do czego są zdolni.

…występu André Silvy w meczu z BVB

André bardzo ciężko pracował w meczu przeciwko Dortmundowi. Mimo, że nie miał żadnych wyraźnych szans, jego występ i ciężka praca bardzo nam pomogły. Oprócz strzelania bramek André ma jeszcze inne zadania, które wykonał w meczu z Borussią. Zawsze oczekujemy więcej od takich zawodników jak on. 

…włoskiej piłki

Oglądałem włoską piłkę, odkąd byłem mały. Po prostu bardzo mnie to interesowało. Piłka nożna we Włoszech jest tradycją. Stadiony są staromodne i pełne historii. Zawodnicy świetnie się tam uczą i zdobywają doświadczenie. Włochy mają dobrych technicznie zawodników.

Podczas podróży do Włoch mogłem spotkać się z trener Juventusu, Massimiliano Allegrim, którego bardzo szanuję, a także obejrzeć mecz Atalanty. Mają fascynujący stadion, a atmosfera jest tam świetna.

Péter Gulácsi na temat…

…pierwszego sezonu RB Lipsk w europejskich pucharach

Zdecydowanie istnieją podobieństwa do naszego pierwszego sezonu w europejskich pucharach. Również zajęliśmy trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów i weszliśmy do Ligi Europy. Nie można jednak tego porównać. Nauczyliśmy się wiele jako zespół, zagraliśmy w dwóch finałach pucharu i wygraliśmy ważne mecze. Teraz mamy dużo większą jakość jako zespół.

…Atalanty

Atalanta to mocna drużyna. Od kilka lat są trzecią lub czwartą siłą we Włoszech, a także robią wrażenie na europejskiej arenie. Musimy być cierpliwi, a także odważni. Musimy pamiętać, że gramy u siebie i chcemy osiągnąć wynik, który sprawi, że w rewanżu będziemy faworytem.

Mają dobrych środkowych obrońców i pomocników, którzy świetnie kontrolują grę. Mają także silnych napastników, którzy potrafią utrzymać piłkę. Ogólnie rzecz biorąc, Atalanta ma na prawdę świetną drużynę. Jesteśmy dobrze przygotowani na mecz.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły