RBLipsk.pl
Bundesliga

Tedesco przed meczem z 1. FSV Mainz 05: „Ważna jest codzienna praca”

Domenico Tedesco wziął udział w konferencji prasowej przed rozpoczynającym rundę rewanżową meczem z 1. FSV Mainz 05.

Domenico Tedesco o…

…tygodniu treningowym poprzedzającym mecz

Początkowo planowaliśmy pracować nad budowaniem akcji i grą pod bramką przeciwnika. Musieliśmy jednak wprowadzić pewne zmiany z powodu nieobecności zawodników. Dla nas to jednak nic nowego i nie wybija nas z właściwego rytmu i naszej drogi.

…przygotowaniu zawodników

Ważne jest, abyśmy pracowali na co dzień. Zespół trenował dzisiaj i wszyscy byli na boisku. Jutro będziemy mieć kolejną sesję i ponownie dokonamy oceny.

…nadchodzącym przeciwniku

Mainz ma mocną drużynę, która dobrze radzi sobie w obronie. Nie tylko w pressingu, ale także grając głęboko. Nigdy nie są pasywni, ale raczej zwarci i agresywni w obronie.

Nie jestem zaskoczony ich sukcesem w tym sezonie. Odkąd Christian Heidel wrócił do Moguncji poprawili stabilność w grze, a także dokonali ciekawych transferów. Sa zdyscyplinowani i dają mało czasu na boisku. To prosty, ale bardzo efektowny styl gry.

…odejściu trenera Marco Kurtha

Podczas przerwy dużo czasu rozmawialiśmy, nie tylko o zespole trenerskim. W końcu podjęliśmy decyzję, aby po powrocie już zacząć od zera. To nie była łatwa decyzja. Wyjaśniłem to dokładnie Marco. Nic specjalnego się nie wydarzyło, to była moja interpretacja, że to był konieczny krok, a klub poparł go w 100%.

…ostatnim meczu z Arminią Bielefeld 

Oczywiście mecz przez jakiś czas był w naszych i piłkarzy głowach. Nie ma nic gorszego niż porażka przed przerwą. Może to być również szansa dla nas. Skupiliśmy sie w tygodniu na wielu rzeczach, a analizy wideo obejmowały również mecz z Arminią.

…wdrażaniu swojej filozofii

Mam bardzo dobre wrażenie. Zawodnicy zadają wiele pytań i chcą całkowicie zrozumieć o czym rozmawiamy podczas analiz wideo, a następnie to wprowadzamy. Oczywiście dużo dyskutujemy również na boisku. Zawodnicy byli w stanie przyjąć wszystko, co im przekazaliśmy.

…nowym dyrektorze technicznym Red Bull Soccer International, Mario Gomezie

Obaj mamy historię związaną ze Stuttgartem, więc znamy się trochę z czasów, gdy byłem trenerem młodzieżowym w VfB. Mogliśmy trochę porozmawiać podczas kilku spotkań. Myślę, że to dobra rzecz dla Mario i dla klubu. Zawsze czerpiesz korzyści z posiadania w swoich szeregach takiej osobowości jak Mario.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
„Naprawdę ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo” – wypowiedzi po meczu z 1. FSV Mainz 05

„Naprawdę ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo” – wypowiedzi po meczu z 1. FSV Mainz 05

André Silva, Dominik Szoboszlai, Yussuf Poulsen i Domenico Tedesco udzielili komentarzu po wygranym 4:1 meczu z 1. FSV Mainz 05,...

  • Bundesliga
  • 0
18. kolejka Bundesligi: Zapowiedź meczu RB Lipsk - 1. FSV Mainz 05

18. kolejka Bundesligi: Zapowiedź meczu RB Lipsk - 1. FSV Mainz 05

Rundę rewanżową RB Lipsk rozpocznie od meczu na Red Bull Arenie, w którym podejmie 1. FSV Mainz 05.

  • Bundesliga
  • 0
Sytuacja kadrowa przed meczem z Mainz

Sytuacja kadrowa przed meczem z Mainz

RB Lipsk przygotowuje się do rozpoczęcia rundy rewanżowej w Bundeslidze. Niestety po przerwie świątecznej część zawodników nie jest zdolna do...

  • Aktualności
  • 0
Tedesco po meczu z Gladbach: „To był dobry początek pracy”

Tedesco po meczu z Gladbach: „To był dobry początek pracy”

Domenico Tedesco, Oliver Mintzlaff, Péter Gulácsi i Kevin Kampl udzielili komentarzu po wygranym 4:1 meczu z Borussią Mönchengladbach.

  • Bundesliga
  • 0