RBLipsk.pl
Bundesliga

Tedesco przed meczem BVBRBL: „Zawodnicy są gotowi”

Tedesco przed meczem BVBRBL: „Zawodnicy są gotowi”
fot. © rbleipzig.com

Domenico Tedesco wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Borussią Dortmund.

Domenico Tedesco na temat…

…kwietniowych meczów

Moja dotychczasowa praca w RB Lipsk była naprawdę dobra. Fajnie móc tutaj pracować. Mamy dobre warunki, dobrą kadrę, wszystko jest pozytywne, ale jeszcze nic nie osiągnęliśmy.

Naprawdę nie mogę doczekać się kwietnia, czeka nas sporo pracy. Czynnik zadowolenia będzie odgrywał naprawdę ważną rolę, biorąc pod uwagę liczbę trudnych meczów, które mamy przed sobą. Musimy podejść do tych meczów z przyjemnością i chęcią, zaczynając od sobotniego meczu z Borussią Dortmund.

Musimy się wprawić w dobry flow, w którym jesteśmy, biorąc pod uwagę nasze ostatnie mecze. 

Wykorzystaliśmy przerwę reprezentacyjną i dobrze pracowaliśmy z grupą zawodników, którzy zostali. Czuję, że zawodnicy są gotowi na ten miesiąc.

…Erlinga Haalanda 

Borussia Dortmund to nie tylko Erling Haaland. Borussia ma więcej zawodników, którzy mogą nam sprawić problemy. 

Nawet jeśli Marco Rose mówi, że nie wie czy Haaland będzie zdolny do gry to jestem pewien, że Borussia zrobi wszystko, co w ich mocy, aby zagrał. To bardzo ważne spotkanie.

Ważne abyśmy bronili się przed nim kolektywnie, jako drużyna. Jego mocne strony są doskonale znane: jest szybki i niezwykle niebezpieczny w kontrataku. Musimy być przygotowani, biegać i naciskać. Nie możemy pozwolić Erlingowi na zbyt dużo miejsca. 

…żółtej ścianie

Naprawdę nie możemy się doczekać wyprzedanego Signal Iduna Park. Tam jest po prostu świetnie. Każdy piłkarz uwielbia grać przed żółtą ścianą. 

Przez długi czas musieliśmy sobie radzić bez kibiców. Gra u siebie przy tylu fanach będzie miała oczywiście pozytywny wpływ na BVB.

Ale to może również wpłynąć na drużynę gości. Jedziemy do Dortmundu, aby wygrać mecz - nie ma co do tego wątpliwości. Chcemy osiągnąć nasze cele we wszystkich trzech rozgrywkach.

…powracających zawodników

Nie mam wrażenia, że zawodnicy, którzy wracają z reprezentacji będą zmęczeni. Obciążenia nie miały negatywnego wpływu na przykład na Christophera Nkunku. Został pierwszy raz powołany do reprezentacji Francji i powraca do Lipska z dodatkową pewnością.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły