RBLipsk.pl
Bundesliga

Tedesco po meczu z Gladbach: „To był dobry początek pracy”

Tedesco po meczu z Gladbach: „To był dobry początek pracy”
fot. © rbleipzig.com

Domenico Tedesco, Oliver Mintzlaff, Péter Gulácsi i Kevin Kampl udzielili komentarzu po wygranym 4:1 meczu z Borussią Mönchengladbach.

Domenico Tedesco

Oczywiście jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Ogólnie rzecz biorąc, był to dla nas dobry mecz, nawet jeśli pod koniec mecz zrobił się trochę napięty. To był dobry początek pracy. Chcielibyśmy móc świętować zwycięstwo z fanami.

Będziemy ciężko pracować i budować z dnia na dzień. Kolejny trudny mecz już w środę.

Oliver Mintzlaff 

Drużyna pokazała reakcję, której oczekiwaliśmy. Gratulacje dla naszego nowego trenera, Domenico Tedesco. Zagraliśmy świetny mecz. To nie był łatwy mecz, Gladbach chciało się odkuć za wysoką porażkę w zeszłym tygodniu, a nasz trener nie miał zbyt wiele czasu z drużyną. Mimo to, wszystko ułożyło się naprawdę dobrze. 

W ostatnich trzech meczach w lidze zagraliśmy kiepsko i nie pokazaliśmy, kim jesteśmy. Teraz wygralismy dwa mecze. Trzy punkty są ważne, ponieważ mamy do nadrobienia w tabeli. Najważniejsza dla nas jest teraz spójność. Możemy być zadowoleni. Teraz czeka nas mecz z Augsburgiem.

Péter Gulácsi 

Było to dla nas bardzo ważne, aby wygrać dzisiaj i zaliczyć dobry występ. Powinniśmy byli wcześniej zdecydować o meczu. Nerwowa końcówka meczu była niepotrzebna. Ale to, co pokazaliśmy w dzisiejszym meczu i szanse, które stworzyliśmy, są dużym krokiem naprzód. 

Naszym planem było posiadanie piłki i kontrola nad meczem. Nie chcieliśmy tylko posiadania piłki, ale także tworzenia sytuacji. Znaleźliśmy rozwiązania i dzięki temu tworzyliśmy przestrzenie. Gladbach to trudny przeciwnik, a my dobrze się im przeciwstawiliśmy i stworzyliśmy dobre szanse. Mam nadzieję, że tak będzie dalej. Mamy jeszcze dwa ważne mecze w Bundeslidze, w których musimy zdobyć punkty i kontynuować pracę nad poprawą miejsca w tabeli.

Kevin Kampl 

To był naprawdę przyjemny mecz. Dużo zainwestowaliśmy i wykonaliśmy to, co chciał zobaczyć trener. Jestem zadowolony, że udało nam się strzelić jeszcze dwie bramki w końcówce. 

Kiedy masz dużo posiadania piłki i grasz kombinacyjnie, dystanse po stracie piłki są znacznie mniejsze. To nam bardzo odpowiada. Mamy wielu dobrych zawodników. Kiedy przejmujesz piłkę blisko bramki przeciwnika, jest wiele luk, które możesz wykorzystać, aby zaatakować. Ten styl jest dla nas naprawdę dobry. 

Nasz nowy trener jest młody, zmotywowany i głodny sukcesu. To jest coś, co odzwierciedla nasz zespół. Nie mogę się doczekać współpracy z nim. Pozostawia bardzo dobre wrażenie. Jest bardzo spokojny i opanowany. Ma precyzyjny plan, który chcemy realizować.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły