RBLipsk.pl
Liga Europy

Tedesco po meczu z Atalantą: „Wszyscy wykonali fantastyczną robotę”

Domenico Tedesco, Péter Gulácsi i Kevin Kampl udzielili komentarzu po wygranym 0:2 meczu z Atalantą i awansie do półfinału Ligi Europy.

Domenico Tedesco

Wszyscy wiemy, co potrafi Atalanta. Są niesamowici pod względem fizycznym i atakują. Zagraliśmy naprawdę dobrze. Nie chcę nikogo wyróżniać. Wszyscy wykonali fantastyczną robotę.

Péter Gulácsi

Zdobyliśmy doświadczenie przez te kilka lat gry w Europie. Dzisiaj byliśmy naprawdę sprytni w naszej grze i bardzo dobrze broniliśmy. Nie było to łatwe, ponieważ Atalanta to naprawdę dobra drużyna. Chłopcy pracowali naprawdę ciężko. Zasłużyliśmy na zwycięstwo 0:2.

Wierzymy, że możemy zdobyć trofeum. Przed drugą połową sezonu powiedzieliśmy, że chcemy robić wszystko krok po kroku i jak dotąd działało to dobrze. Teraz chcemy zrobić kolejny krok w Bundeslidze w kierunku awansu do Ligi Mistrzów. Wygrywanie to jest to, co chcemy kontynuować.

Kevin Kampl

W pierwszej połowie mogliśmy trochę więcej utrzymywać się przy piłce, ale ogólnie był to świetny mecz. Drużyna była bardzo dojrzała i sprytna. Komplement dla zespołu!

Chcieliśmy dziś bronić nieco głębiej. Wiedzieliśmy, że jeśli będziemy bronić wysoko, będą posyłać długie piłki do swoich szybkich napastników - tego właśnie chcieliśmy uniknąć. Zrobiliśmy to naprawdę dobrze i strzeliliśmy ładną bramkę. W drugiej połowie zachowaliśmy spokój i dalej robiliśmy swoje, a następnie zadaliśmy ostateczmy cios.

To bardzo emocjonujące, że dotarliśmy do półfinału. Jeśli masz szansę zagrać w półfinale to oczywiście chcesz również zagrać w finale. Widać radość na twarzach wszystkich i bardzo się cieszę z powodu chłopaków.