RBLipsk.pl
Liga Europy

Tedesco po awansie w LE: „Muszę pochwalić cały zespół”

Domenico Tedesco, Willi Orbán, Konrad Laimer i Emil Forsberg zabrali głos po wygranym 3:1 meczu z Realem Sociedad i awansie RB Lipsk do kolejnej rundy Ligi Europy.

Przeczytaj relację z meczu w artykule: „Bez fajerwerków ale z awansem!”

Domenico Tedesco

Domenico Tedesco / fot. © RB Leipzig (rbleipzig.com)

Przy takiej atmosferze ciężko się gra, kibice popychali Real Sociedad do przodu. Jestem dumny, że zawodnicy dali radę w walce z taką presją. Byliśmy cierpliwi i graliśmy dojrzale w piłkę.

Muszę pochwalić cały zespół i sztab szkoleniowy. Każdy dołożył do tego wyniku swoją cegiełkę. To był naprawdę dobry występ.

Willi Orbán

Willi Orbán / fot. © RB Leipzig (rbleipzig.com)

To był dobry występ od pierwszej minuty. Powinniśmy strzelić więcej bramek w pierwszej połowie. Po przerwie rywale musieli podejść wyżej i naciskać a to oznaczało więcej miejsca na boisku. Dzięki temu mogliśmy lepiej bronić. Trzeba powiedzieć, że zagraliśmy bardzo dojrzałe spotkanie i dzięki temu podołaliśmy zadaniu. Nie możemy się doczekać kolejnej rundy.

Nie wiem jak często wbiegam w pole karne po uderzeniu z karnego, dzisiaj się udało i mogłem pomóc drużynie.

Konrad Laimer

Zrealizowaliśmy wiele założeń zaplanowanych na to spotkanie. Gdybyśmy wcześniej wykorzystali szanse to wynik mógłby być jeszcze lepszy. Po przerwie udało się zdobyć gola na 2:0 i nie pozwalaliśmy rywalowi na zbyt wiele. Straciliśmy jednak głupiego gola ze stałego fragmentu gry. Po tym gospodarze zyskali nowej energii dzięki swoim fanom i zrobiło się gorąco. Zachowaliśmy spokój, zdobyliśmy trzeciego gola i zasłużyliśmy na awans.

Wieczory w pucharach są tym po co grasz w piłkę, to zawsze jest coś wyjątkowego. Zostawiamy swój ślad w rozgrywkach i możemy grać dalej. Teraz czeka nas mecz z Bochum, musimy się zregenerować. Każdy musi zagrać dobry mecz, z Bochum będzie trudno o dobry wynik.

Emil Forsberg

Emil Forsberg / fot. © RB Leipzig (rbleipzig.com)

Od początku mieliśmy kilka dobrych okazji. W drugiej połowie udało się podwyższyć wynik, ale straciliśmy gola i musieliśmy ponownie walczyć. Po trzecim golu mogliśmy odetchnąć. Cieszę się z tego gola i jestem szczęśliwy z sukcesu klubu.

Od 7 lat jestem w Lipsku i teraz gramy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, to jest fantastyczny rozwój klubu. Jestem dumny, że jestem jego częścią.

W rozgrywkach pozostało kilka dobrych drużyn. Będzie ciężko, ale wierzymy w siebie. Mamy duży potencjał. Musimy ciężko pracować i zachować pokorę. Jestem pewien, że możemy osiągać wspaniałe sukcesy!