RBLipsk.pl
Transfery

Szoboszlai najbardziej rozchwytywanym zawodnikiem na rynku transferowym

Szoboszlai najbardziej rozchwytywanym zawodnikiem na rynku transferowym
fot. © redbullsalzburg.at

Jakiś czas temu pisaliśmy, że dołączenie Dominika Szoboszlai do RB Lipsk miało być kwestią czasu. Teraz mówi się, że 20 milionów euro w kontekście młodego Węgra nie jest wystarczającą sumą.

David Ornstein na łamach The Athletic informuje, że kontrakt Szoboszlaia w Salzburgu, który jest ważny do 2022 roku, zawiera klauzulę wykupu w wysokości 25 milionów euro. Jednak to nie jest zapis, który odstrasza ewentualnych zainteresowanych.

Klub z Salzburga nie jest zainteresowany płatnością za zawodnika w ratach, a cała wymagana kwota powinna znaleźć się na koncie klubu w ciągu dwóch tygodni od uruchomienia klauzuli. Dodatkowo Red Bull Salzburg chciałby otrzymać 20% z następnego transferu zawodnika. Ten zapis ma dotyczyć całej kwoty, a nie tylko zysku z transferu.

Według źródeł Szoboszlai wraz z agentem muszą zgłosić chęć opuszczenia Salzburga do 15 grudnia, a oferty muszą zostać złożone do 31 grudnia 2020 roku. Nie wiadomo czy w tej chwili Szoboszlai faktycznie jest po słowie z RB Lipsk, czy pojawiają się również inne oferty dla zawodnika.

Jeżeli 20-letni piłkarz w nowym roku, nadal będzie zawodnikiem Red Bull Salzburg, istnieje szansa, że mechanizm transferowy obecnego mistrza Austrii zadziała ponownie i klauzulę wykupu będzie można aktywować po 30 czerwca 2021 roku i złożyć ofertę do 15 lipca.

Do zainteresowanego RB Lipsk dołączyli m.in. Bayern Monachium, Real Madryt, Atlético Madryt, AC Milan czy Tottenham Hotspur.

Sprawa jest rozwojowa i w ciągu najbliższych 2-3 tygodni może wyjaśnić się przyszłość zawodnika.

Źródło: The Athletic
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły