RBLipsk.pl
Transfery

Sport Bild: Olmo chce opuścić RB Lipsk

Sport Bild: Olmo chce opuścić RB Lipsk
fot. © rbleipzig.com

Według źródeł na które powołuje się Sport Bild Dani Olmo chciałby opuścić RB Lipsk. Hiszpan widziałby swoją przyszłość w FC Barcelonie prowadzonej przez Xaviego.

Dani Olmo i Xavi w ostatnim czasie publicznie okazywali sobie uprzejmości. Mówi się, że Xavi bardzo chciałby zobaczyć Daniego Olmo w swoim klubie. Szczególnie, że Barca okazywała zainteresowanie zawodnikiem już od jakiegoś czasu.

Olmo chciałby opuścić RB Lipsk do końca sezonu. Według informacji Sport Bilda obecnie klauzula wykupu w kontrakcie Hiszpana (60-80 milionów euro), o której się mówiło wcześniej, nie istnieje.

Kontrakt Olmo obowiązuje do 2024 roku i Lipsk stoi na dobrej pozycji negocjacyjnej.

Istotną wątpliwością tego transferu są problemy finansowe Barcelony i faktyczne możliwości sfinansowania takiego transferu przez Blaugranę.

Bardzo prawdopodobne, że chęć opuszczenia Lipska przez Olmo spowodowana jest zmianą trenera w RBL i tego, że współpraca Daniego z obecnym trenerem nie układa się tak dobrze jak z Julianem Nagelsmannem.

Prawdopodobne jest, że jeżeli Dani Olmo przekaże swoją decyzję o odejściu kierownictwu klubu RB Lipsk będzie gotowy do rozpoczęcia negocjacji.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

pbartosz

Może odejść mamy forsberga i szoboszalaia

Podobne artykuły