RBLipsk.pl
Bundesliga

Silva i jego 42 sekundy – podsumowanie meczu z VfL Bochum

Silva wszedł, przywitał się i strzelił. André Silva po bardzo długim braku bramek w końcu trafił do siatki.

Była 70. minuta meczu z Bochum, wynik 0:0. Jesse Marsch był już poddenerwowany takim wynikiem meczu w którym nic nie chce wpaść a sytuacji jest dostatek. Zawsze musi coś przeszkodzić: poprzeczka, obrońca w pustej bramce czy bramkarz.

Trener postanawia wprowadzić jak się potem okazało króla spotkania André Silvę. Portugalczyk wchodzi tuż przed wykonaniem rzutu rożnego. Ustawia się w polu karnym, w tym momencie Szoboszlai sygnalizuje wykonanie stałego fragmentu. Piłka leci w pole karne, André Silva składa się do strzału i gol, tak to jest gol 42 sekundy od wejścia na boisko. Wybucha ogromna radość na stadionie gdzie RB Lipsk w końcu obejmuje prowadzenie 1:0.

Dwie minuty po tym wydarzeniu RB Lipsk wychodzi na 2:0. Prowadzenie podwyższa Nkunku po asyście tego, który otworzył wynik. Po bardzo dobrym podaniu prostopadłym za linię obrońców od André Silvy gwiazda tego sezonu czyli Christopher Nkunku trafia do siatki.

Po 8 minutach od rozpoczęcia strzelania było już 3:0. Swój dublet ustrzelił Nkunku po pięknym podaniu górą od Josko Gvardiola. Te 8 minut zmieniły ten mecz i dały 3 punkty drużynie RB Lipsk.

Ten mecz był bardzo ważny dla RB Lipsk, aby przed przerwą kadrową mieć 10 punktów na swoim koncie. W najgorszym wypadku drużyna Marscha będzie na 9. miejscu po tej kolejce. Liczmy że będzie tak dalej.