RBLipsk.pl
Bundesliga

Schick i Nkunku ratują remis!

W meczu 20. kolejki Bundesligi, na Red Bull Arena padł remis mimo, że goście do przerwy prowadzili już dwoma bramkami. Remis dla RB Lipsk uratowali: Patrik Schick (50') i Christopher Nkunku (89'). Zespół z Lipska spadł jednak na 2 miejsce w tabeli Bundesligi.

W meczu z Borussią Mönchengladbach, Julian Nagelsmann dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce mając na uwadze porażkę z Eintrachtem w poprzedniej kolejce. Klostermann i Forsberg rozpoczęli mecz zamiast Haidary i Schicka.

Borussia, której nigdy nie udało się wygrać z RB Lipsk w Bundeslidze (7 meczów – 2 remisy, 5 porażek) miała idealną szansę na zwycięstwo. W 24 minucie bramkę na 0:1 strzelił Pléa, drugie trafienie, 11 minut później dołożył Hofmann. Wydawało się, że powtarza się scenariusz z Frankfurtu i po zimowej przerwie Lipsk nie może odnaleźć formy.

W przerwie Nagelsmann wprowadził na boisko Poulsena i Schicka. Ten drugi okazał się prawdziwym jokerem w talii trenera Lipska i już 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu skrzętnie wykorzystał niezrozumienie Sommera z Zakarią zdobywając bramkę kontaktową.

Plan Lipska na doprowadzenie do remisu ułatwił Pléa, który w 61 minucie otrzymał dwie żółte kartki za dyskusję z sędzią i mógł wcześniej zejść do szatni. W 69 minucie na boisko za Adamsa wszedł Dani Olmo debiutując w barwach RB Lipsk. Lipsk co raz mocniej naciskał na obronę Mönchengladbach. Opłaciło się to w 89 minucie kiedy to Christopher Nkunku umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry Lipsk próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak na próbach się skończyło.

Ważny jeden punkt, który powoduje, że różnica w tabeli do Bayernu Monachium wynosi tylko jeden punkt.