RBLipsk.pl
Aktualności

Sanoussy Ba z profesjonalnym kontraktem

Sanoussy Ba z profesjonalnym kontraktem
fot. © rbleipzig.com

Sanoussy Ba podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt w RB Lipsk. 18-latek, który dołączył do pierwszego zespołu przed tym sezonem, otrzymał profesjonalny kontrakt do czerwca 2025 roku.

Skrzydłowy przeniósł się do Akademii RB Lipsk latem 2016 roku z SpVgg Bayern Hof. W tym sezonie piłkarz zadebiutował w pierwszym zespole, w meczu testowym z Liverpoolem. Dodatkowo otrzymał szansę w dwóch meczach DFB-Pokal i jednym spotkaniu Bundesligi. 

Sanoussy Ba

Jestem bardzo dumny, że udało mi się podpisać swój pierwszy profesjonalny kontrakt i to wspaniały sygnał od klubu. W RB Lipsk czuję się niesamowicie dobrze i każdego dnia mogę się tutaj doskonale rozwijać. W tym sezonie wskoczyłem do pierwszej drużyny i mogłem rozegrać swoje pierwsze minuty w DFB-Pokal i Bundeslidze. To pokazuje, że jestem na dobrej drodze, ale oczywiście muszę ciężko pracować, aby dostać się do składu na dłuższą metę. To jest mój wielki cel i zrobię wszystko, aby go osiągnąć.

Marco Rose

Sanoussy to utalentowany chłopak. Fajnie się z nim pracuje. Charakteryzuje się wyjątkową dynamiką, może być używany na obu stronach i jest elastyczny. Cieszę się razem z nim z powodu jego pierwszego profesjonalnego kontraktu.
Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz