RB Lipsk Polska

Samardžić: „Przeprowadzka była właściwym krokiem”

Samardžić: „Przeprowadzka była właściwym krokiem”

Lazar Samardžić to nowy zawodnik w zespole RB Lipsk. Młody talent przeniósł się do Lipska z Herthy BSC. Ostatnio zawodnik otrzymał pochwały ze strony Juliana Nagelsmanna.

W wywiadzie dla „Bilda” po raz pierwszy poruszył temat przenosin do nowego klubu. „Nie wiem, czy w Herthcie grałbym więcej. Jednak treningi w RB Lipsk stanowią dla mnie większe wyzwanie. W ciągu ostatnich tygodni wiele się nauczyłem, a przeprowadzka do Lipska była właściwym krokiem”. – tak opisuje początek przygody 18-latek. „To jest poziom klubu z Ligi Mistrzów, a ja chciałem zrobić następny krok w karierze”.

Samardžić o rozmowach z trenerem Nagelsmannem przed podpisaniem umowy z RB Lipsk mówi: „Rozmawiałem z trenerem przez dziesięć minut przez telefon. Rozmawialiśmy o jego pomysłach na mniej w jego taktyce. Nie musiał mnie przekonywać, czułem, że RB to właściwy kierunek. Patrzyłem na stosunek kierownictwa klubu i prowadzone rozmowy. Klub ma plan i wie, w jaki sposób mogę się rozwinąć. Dodatkowo, z Lipska nie mam daleko do rodziny w Berlinie”.

„System gry jest złożony, a ja mam dopiero 18 lat i zdecydowanie mogę się poprawić w wielu aspektach gry. Każdego dnia lepiej rozumiem taktykę. Trener dokładnie wyjaśnia jak należy się zachowywać na boisku zależnie od sytuacji”. – dodał zawodnik.

Komentarze: 0