RBLipsk.pl
Transfery

Sabitzer: „Jestem otwarty na każdą ofertę”

Sabitzer: „Jestem otwarty na każdą ofertę”

Marcel Sabitzer, zazwyczaj człowiek, który ściągał się z innymi piłkarzami o przebicie się do pierwszego składu, dostał szansę od Nagelsmanna, którą trzeba to wprost powiedzieć, bardzo dobrze wykorzystał. 

Obecny sezon Austriaka można uznać jako jego dotychczas najlepszy w karierze. Stał się kluczowym zawodnikiem. Strzelił 15 bramek oraz zanotował 8 asyst. W rewanżowym spotkaniu z Tottenhamem popisał się dwoma bramkami i zdobył nagrodę Man Of The Match. Ten występ 26-latka przyciągnął uwagę Jose Mourinho.

Dynamiczny i kreatywny zawodnik - takiego pomocnika Koguty potrzebują najbardziej po odejściu Christiana Eriksena, a Sabitzer z pewnością posiada wymienione atuty. Brytyjski klub byłby w stanie wydać za niego 50 milionów euro, co zadowala zarząd Lipska, choć nie chcą się pozbywać wszystkich gwiazd w jedno okienko. 

Sam zawodnik skomentował doniesienia na swój temat. 

- Oczywiście, są spekulację, ale nie wiem, czy to faktycznie prawda. Sam Mourinho nie powiedział mi osobiście, że mnie chce. 

Został zapytany, czy jest już gotowy na przejście do większego klubu. 

- W Lipsku również jest mi bardzo dobrze, mam dobre warunki finansowe, czuje się dobrze. Podoba mi się atmosfera na trybunach w Anglii, więc kto wie, co się wydarzy w późniejszym czasie. Jestem zasadniczo otwarty na wszystko. 

 

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły