RBLipsk.pl
Bundesliga

Rose przed meczem #RBLBOC: „Chcemy spełniać oczekiwania kibiców”

Rose przed meczem #RBLBOC: „Chcemy spełniać oczekiwania kibiców”
fot. © rbleipzig.com

Po przerwie na mecze reprezentacji wraca do gry Bundesliga, a tym samym wszyscy czekamy na kolejny mecz RB Lipsk. W 8. kolejce Czerwone Byki zmierzą się z VfL Bochum w domowym meczu na Red Bull Arenie. W konferencji prasowej przed meczem wziął udział Marco Rose.

Marco Rose o…

…drużynie Bochum

W Bochum była duża rotacja w składzie. Kilku graczy zostało, ale dołączyli też nowi z dobrą jakością. Dla przykładu: Kevin Stöger to znakomity piłkarz – jest dobry w czytaniu meczu. Z przodu też mają kilka opcji: Philipp Hofmann czy Gerrit Holtmann. W Bochum mają szybkość na skrzydle i mają szybkich bocznych obrońców.

Jedną z niewiadomych jest jakiej formacji użyją od początku meczu. Simon Zoller to kolejna opcja na szpicy. Bochum to drużyna, która do tej pory musiała ponosić gorycz porażki. Zdecydowanie mają w swoich szeregach dobrych piłkarzy, którzy potrafią grać w piłkę. To tylko mecz Bundesligi.

W sobotę musimy rozegrać dobry mecz przeciwko nim i nabrać energii, aby zaliczyć dobry start w najbliższe tygodnie, ponieważ mamy wiele spotkań w terminarzu.

…nowym trenerze rywali

Zawsze starasz się brać pod uwagę każdy aspekt przygotowania rywala. Jednak najbardziej chodzi o naszą wydajność i to co możemy pokazać. Trudno spekulować mi na temat zmian w Bochum. Ważne jest to co my wniesiemy na boisko. Gramy u siebie i chcemy pokazać dobrą grę. Możliwe, że Bochum będzie miało większy poziom zaangażowania z powodu zmiany trenera. Z Kolonią walczyli do ostatnich minut.

Znam Thomasa Letscha dość dobrze, więc można powiedzieć, że wiem czego się spodziewać. Thomas pochodzi z podobnej szkoły co ja. Przez lata zaprzyjaźniliśmy się ze swoimi rodzinami i pojechaliśmy nawet na wakacje. Mamy dobre relacje i utrzymujemy kontakt, mimo, że zmniejszył się on z powodu naszych obowiązków. Cieszę się, że go spotkam i bardzo doceniam jako trenera.

…grze pod presją

W piłce nożnej zawsze jesteś oceniany na podstawie wyników, które osiągasz. Jak dotąd nie zdobyliśmy wystarczającej liczby punktów w Bundeslidze i Lidze Mistrzów, a teraz musimy nadrobić nasze zaległości. Dodatkowo w DFB-Pokal musimy pokonać Hamburger SV.

Jeżeli jednak będziemy sobie dodawać presji to nam to nie pomoże. Teraz musimy znaleźć tryb działania, który sprawi, że będziemy odnosić sukcesy jako zespół. Chcemy grać tak jak oczekują tego od nas kibice, ale również i my sami. Naszym celem jest wejście w fazę dobrych wyników i występów oraz rozpoczęcie serii sukcesów.

…treningach młodzieżowców w przerwie reprezentacyjnej

Młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i jestem im wdzięczny, że tam byli i nas wspierali. Bardzo ciężko pracowali i mam nadzieję, że zabiorą ze sobą to doświadczenie do zespołów młodzieżowych. Są utalentowani i moim zdaniem mogą wrócić do treningów z pierwszym zespołem. Marco Kurth jest naszym łącznikiem z młodzieżą i po jego obserwacjach zobaczymy na kogo możemy liczyć w pierwszym zespole.

…planie do przerwy zimowej 

Uczymy się przez działanie – obecnie wszystko jest dla nas nowe. Nie chcemy wskoczyć na głęboką wodę, musimy uważać żeby nasi gracze nie byli przemęczeni. Musimy odnaleźć sposób na regenerację, jednocześnie dbając o ich kondycję. Nasi fizjoterapeuci, trenerzy przygotowania fizycznego i lekarze są ważnym czynnikiem w tym wszystkim.

Musimy podejmować rozsądne decyzje w rotacji składem i przenieść to na boisko, żeby uzyskać dobre wyniki. Podejmiemy to wyzwanie. Ważne jest aby każdy zawodnik wiedział, że na koniec dnia chodzi o drużynę. Kiedy wszyscy przychodzą na trening powinni być uśmiechnięci. Chcemy być tam dla siebie i grać w piłkę.

Celem na najbliższe tygodnie będzie nie tylko szukanie sytuacji na boisku. Chodzi również o wykorzystanie faz z piłką do odpoczynku, a przede wszystkim do bycia sprytnym na boisku. Nie pozostaniemy wtedy w tyle. Chcemy jak najszybciej dogonić resztę stawki przez aktywną grę. Nie możemy zmieniać naszego sposobu gry.

Źródło: rbleipzig.com
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły