RB Lipsk Polska

Remis z VfL Wolfsburg

W 33. kolejce Bundesligi RB Lipsk mierzył się na Red Bull Arenie z VfL Wolfsburg.

Przed tym spotkaniem RB Lipsk chciał zapewnić sobie 2. miejsce w tabeli na koniec sezonu, a VfL Wolfsburg kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Obie drużyny grają bardzo szybki i ofensywny futbol, więc pewne było, że na Red Bull Arenie będzie ciekawy mecz.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Wolfsburga, którzy bardzo wysoko atakowali podopiecznych Juliana Nagelsmanna, a Ci mieli duże problemy z utrzymaniem się przy piłce, rozegraniem kilku podań i ominięciem pressingu Wilków.

Już w 6. minucie meczu Wolfsburg miał pierwszą groźną sytuację, po której mógł objąć prowadzenie. Baku dostał kapitalne podanie i znalazł się sam na sam z Gulácsim, oddał płaski strzał po długim słupku, jednak piłka minimalnie minęła bramkę RB Lipsk.

Kilka minut później Wolfsburg przypieczętował swoją przewagę bramką. Philipp przyjął podaną przez Arnolda piłkę przed polem karnym i mocnym strzałem z woleja, prosto w okienko, otworzył wynik meczu.

W kolejnych minutach widoczna była przewaga piłkarzy z Volkswagen Arena. W 25. minucie miejsce przed polem karnym znalazł Weghorst, oddał strzał po długim słupku, jednak piłka na szczęście trafiła w słupek.

Jedyną groźną sytuację po stronie RB Lipks miał Orban, który dostał piłkę w polu karnym, ale w momencie oddawania strzału został zablokowany przez zawodnika Wolfsburga.

Kiedy wydawało się, że na przerwę drużyny będą schodzić przy wyniku 0:1, w doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Wolfsburga zdobył Philipp. Płaskie dośrodkowanie Baku, Philipp w ostatnim momencie uprzedził Konaté, a piłka wpadła do bramki Gulácsiego.

Pierwsza połowa w wykonaniu RB Lipsk była słaba. Piłkarze Juliana Nagelsmanna nie radzili sobie z naporem i pressingiem Wolfsburga, który był tego dnia bardzo dobrze dysponowany.

Sygnał do odrabiania strat, już na początku drugiej połowy dał Kluivert. W 51. minucie Sabitzer wykonał kapitalne podanie na linię obrony, Kluivert przyjął piłkę, położył na ziemię obrońcę Wolfsburga wraz z Casteelsem i mocnym strzałem do pustej bramki dał Lipskowi bramkę kontaktową.

Kilka minut później mogliśmy mieć już remis. Angeliño dopadł do piłki w polu karnym, mocno uderzył, jednak piłka została zablokowana. Następnie szanse miał ponownie Kluivert, ale jego strzał obronił Casteels.

W 76. minucie w polu karnym Wolfsburga mieliśmy kontrowersję. Na murawę padł Haidara i sędzia postanowił sprawdzić sytuację na VARze. Po chwili decyzją był rzut karny dla RB Lipsk, który na bramkę zamienił Sabitzer.

W drugiej połowie RB Lipsk przycisnął Wolfsburg, który w drugiej części bardziej skupił się na defensywie i wychodzeniu z kontratakami. Do końca meczu piłkarze Juliana Nagelsmanna próbowali zdobyć zwycięską bramkę, jednak nie stworzyli już sobie dogodnej sytuacji.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i wydaje się, że jest to wynik sprawiedliwy. Wolfsburg w pierwszej połowie wyglądał kapitalnie, a ich gra robiła duże wrażenie. Lipsk był praktycznie bezradny. W drugiej połowie przewagę mieli piłkarze RB Lipsk, którzy zepchnęli Wolfsburg do defensywy i odrobili dwie bramki. RB Lipsk zapewnił sobie tym meczem 2. miejsce na koniec sezonu, a VfL Wolfsburg kwalifikacje do Ligi Mistrzów.