RBLipsk.pl
Bundesliga

RB planuje przeprowadzić kwarantannę w klubie

RB planuje przeprowadzić kwarantannę w klubie

RB Lipsk w przyszłym tygodniu, chce poddać cały klub kwarantannie. Miałaby ona trwać od 7 do 10 dni. Wszyscy powinni być zaangażowani w izolowanie się, przed startem Bundesligi, aby ryzyko zarażenia się, było jak najmniejsze. 

Marcel Halstenberg, ostatnio wypowiedział się na ten temat. 

- Planujemy poddać się kwarantannie wraz z zespołem i personelem w klubie. Przebywamy głównie na polu treningowym i kto wie, czy może nie spędzimy tutaj nocy. To wciąż podlega dyskusji. 

RB aktualnie trenuje w podzielonych grupkach, bez kontaktu fizycznego, tak by ryzyko było, jak najmniejsze. Już za niedługo klub planuje trenować w pełnym składzie, ale na to też jest potrzebna zgoda od lekarzy klubu z Lipska. Sam Oliver Mintzlaff oznajmił, że to tylko kwestia czasu aż zawodnicy będą trenować wszyscy razem. 

- Rozważamy powrót do normalnych treningów we wtorek, o ile wszystkie testy okażą się negatywne, oraz gdy oddział medyczny wyrazi na to zgodę. 

Powrót na boiska Bundesligi planuje się na 16 maja. Wydaje się to dosyć prawdopodobne, zwłaszcza że sami politycy w Niemczech nie mają nic przeciwko, aby ruszyło to właśnie wtedy. Zawodnicy byli gotowi na powrót ligi w pierwszym terminie, czyli 9 maja, co dużo znaczy o przygotowaniach w zespole. 

Mintzlaff podkreślił, że klub potrzebuje przychodów z transmisji w telewizji. Mimo że RB to bardzo dobrze zarządzany klub pod względem finansów, to straty mogą się okazać bardzo odczuwalne. 

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły