RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

RB Lipsk z awansem do ćwierćfinału!

Rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Tottenhamem zakończyło się pewnym zwycięstwem RB Lipsk 3:0. Finalista poprzedniej edycji tych rozgrywek nie miał najmniejszych szans w starciu z podopiecznymi Juliana Nagelsmanna.

Lipsk stawiany był za faworyta tego meczu, przede wszystkim z powodu wygranej 1:0 w pierwszym meczu i słabszej formy podopiecznych José Mourinho w ostatnim czasie.

Już w 10. minucie meczu po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcel Sabitzer, który zaskoczył Llorisa strzałem zza pola karnego. W 21. minucie Austriak podwyższył prowadzenie po dośrodkowaniu Angeliño i kwestia awansu do następnej rundy była rozstrzygnięta.

W  drugiej połowie zawodnicy Tottenhamu próbowali odrobić straty ale nie było ich stać nawet na strzelenie honorowej bramki. W 87. minucie, tuż po wejściu na plac gry, Emil Forsberg dobił londyńczyków i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie do 3:0.

RB Lipsk po raz pierwszy w swojej historii awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.