RBLipsk.pl
Aktualności

RB Lipsk uruchamia program „Centrum kariery”

RB Lipsk uruchamia program „Centrum kariery”
fot. © rbleipzig.com

W celu jak najlepszego zarządzania młodymi talentami RB Lipsk uruchamia program Centrum kariery.

Program ma za zadanie, koordynować, optymalizować oraz wzmacniać proces przejścia piłkarzy z drużyn młodzieżowych do pierwszego zespołu.

Wraz z rozwojem programu obecność młodych wychowanków w „dorosłej” drużynie będzie większa.

W ramach Centrum kariery przewidziano 3 stałe miejsca dla zawodników rozwijających się obecnie w Akademii RB Lipsk. W tej chwili miejsca promujące zajmują: Fabrice Hartmann, Dennis Borkowski i Hugo Novoa. To na nich pokładana jest nadzieja szybkiego rozwoju.

Dzięki podstawom planu programu Centrum kariery młodzi zawodnicy mogą również być wypożyczani do innych klubów, żeby mogli zyskać jak najwięcej możliwości rozgrywania meczów. Tom Krauß (1. FC Nürnberg) i Frederik Jäkel (KV Ostend) to dwóch zawodników, którzy w najbliższym czasie mają jak najwięcej zyskać dzięki wypożyczeniom.

Osoby odpowiedzialne za Centrum kariery RB Lipsk opracowują perspektywiczny i długoterminowy plan działania na rynku młodych talentów.

Markus Krösche o nowym programie:

Podstawą naszego szkolenia młodzieżowego jest wprowadzenie jak największej liczby młodych zawodników do pierwszej drużyny. Aby iść w tym kierunku uruchomiliśmy Centrum kariery i będziemy je stale rozbudowywać i rozwijać.

Pozwoli nam to na odpowiednie promowanie wychowanków naszego klubu. Z drugiej strony stwarzamy możliwość wypożyczenia zawodników, aby mogli się ogrywać. Docelowo chcemy stworzyć takie możliwości, żeby każdy zawodnik o odpowiednich umiejętnośćiach mógł grać w pierwszym zespole. Dzięki temu podejściu szkolenie naszych talentów jest wspierane w innowacyjny, elastyczny i odpowiedzialny sposób.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły